Tesla i SpaceX zniknęły z portalu Zuckerberga w ramach akcji #deletefacebook

dodano: 
26.03.2018
komentarzy: 
0

Tesla i SpaceX, spółki należące do Elona Muska, zniknęły z portalu Facebook – zauważa The Guardian, który kilka dni wcześniej opublikował teksty związane ze sprawą firmy Cambridge Analytica. Na podstawie m.in. zeznań sygnalisty Chrisa Wyliego dziennikarze wówczas stwierdzili, że złamano zasady zarządzania danymi użytkowników portalu Marka Zuckerberga.

Oprócz spadków wartości cen akcji na giełdzie sieć społecznościowa mierzy się z akcją #deletefacebook, w ramach której użytkownicy zachęcają się nawzajem do usuwania profili. Inicjatywę poparł w zeszłym tygodniu m.in. Brian Acton – współzałożyciel WhatsAppa należącego obecnie do Facebooka.

The Guardian pisze, że do akcji dołączył również dzięki dyskusji na Twitterze Elon Musk. Po tym, jak zareagował na działanie Briana Actona pytaniem „Czym jest Facebook?”, użytkownicy zaczęli pytać, czy założyciel Tesli i SpaceX również dołączy do inicjatywy usuwania kont. Niedługo po jego potwierdzeniu konta wspomnianych dwóch spółek zniknęły z portalu Zuckerberga – czytamy.

Profile innych inicjatyw Muska, takich jak Boring Company czy Open AI, zostały jednak oszczędzone – zwraca uwagę inne źródło, portal theatlantic.com. Tam czytamy, że założyciel Tesli zachował również konto na Instagramie – który, podobnie jak WhatsApp, również należy do Facebooka. (mp)

Zdjęcie główne: Dan Taylor/ Heisenberg Media, via flickr, CC BY 2.0

Źródło:

theguardian.com, Elon Musk joins #DeleteFacebook effort as Tesla and SpaceX pages vanish, Julia Carrie Wong, 23.03.2018/ theatlantic.com, Why Did Elon Musk Delete His Facebook Pages?, Marina Koren, 23.03.2018
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin