.

 

Threads chce wprowadzić listę „Trending topics”

dodano: 
02.02.2024
komentarzy: 
0

Threads zamierza udostępnić listę „Trending topics”, czyli zbiór interesujących tematów, których poruszanie może zwiększyć zaangażowanie odbiorców – przekazuje socialmediatoday.com. 

Funkcja ma zintensyfikować zainteresowanie użytkowników i umożliwić im śledzenie konkretnych zagadnień. Do aplikacji ma również zostać dodane „wyszukiwanie chronologiczne” - dowiadujemy się.

Jak czytamy, Mosseri zamierza wprowadzić „Trending topics” i inne „pożądane funkcje”, chociaż „na tym etapie nie uważa ich za priorytet”. „Będziemy nadal je tworzyć, ponieważ dobrze jest kreować narzędzia, którymi ekscytują się najbardziej zaangażowani użytkownicy. Trudno jest jednak nadać im priorytet, kiedy ich wymierny wpływ na aplikację jest znikomy” – przekazuje dyrektor generalny aplikacji.

Autor artykułu Andrew Hutchinson polemizuje z opinią Mosseriego. Uważa, że lista „Trending topics” z pewnością zwiększy zaangażowanie w aplikacji Threads. „Sukces nowej funkcji będzie zależeć od tego, jak zostanie ona zaimplementowana” – stwierdza. 

Hutchinson podaje przykład X jako portalu, który w efektywny sposób przyciąga uwagę internautów. Zwraca uwagę na to, że częścią jego wartości jest dostęp do „rozmaitych spostrzeżeń na temat dowolnego wydarzenia”. Uważa, że to właśnie dlatego serwis „pozostaje popularny w dyskusjach sportowych i nadal jest najlepszym miejscem do aktualizacji wiadomości”. Podkreśla, że lista trendów tematycznych przyczynia się do sukcesu X – czytamy.

Źródło podkreśla, że obecnie „większość użytkowników Threads koncentruje się na tym, aby aplikacja stała się alternatywą dla X, co w większości przypadków wydaje się działać całkiem dobrze”. „Aplikacja ma ponad 100 milionów użytkowników, a ponieważ coraz więcej osób rezygnuje z X, Threads nadal ma możliwość przejęcia ich za pomocą »wystarczająco dobrego« zamiennika” – czytamy dalej. 

Autor artykułu informuje, że Threads stworzyło narzędzia trendujących tematów i wyszukiwania chronologicznego już jakiś czas temu. Dotychczas jednak „decydowało się ich nie udostępniać”. Powodem miało być ryzyko ataku spamerów. 

Hutchinson stwierdza, że „dostrzega obawy Mosseriego”, jednak uważa, ze Threads powinno „wykorzystać swoją szansę” i uzyskać zaangażowanie osób, które zrezygnowały z aplikacji Elona Muska. (an)

Źródło:

socialmediatoday.com, Threads Is Working On Trending Topics While Also Taking a Different Approach to Engagement, Andrew Hutchinson, 31.01.2024
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin