.

 

Threads popularniejsze od X w Stanach Zjednoczonych?

dodano: 
24.04.2024
komentarzy: 
0

Threads obecnie dominuje nad platformą X pod względem dziennej liczny aktywnych użytkowników (z ang. DAU – Daily Active Users) na rynku amerykańskim – przekazuje socialmediatoday.com, powołując się na najnowsze informacje przekazane przez firmę Apptopia.

„Do tej pory, w kwietniu 2024 roku, serwis Threads osiągnął średnią dzienną liczbę 28 mln aktywnych internautów, czyli osób, które otworzyły aplikację co najmniej raz w ciągu 24 godzin (…). X odnotował natomiast 22 mln użytkowników z tej kategorii, co stanowi wynik o 21 proc. niższy niż w przypadku Threads” – przekazuje źródło za businessinsider.com. 

Autor artykułu Andrew Hutchinson podkreśla, że dane dotyczą jedynie rynku amerykańskiego. Zwraca również uwagę na opinię serwisu X, który twierdzi, że każdego dnia ma ponad 250 mln aktywnych użytkowników z wielu rynków. 

Chociaż dotychczasowa dzienna liczba internautów korzystających z portalu X była „stosunkowo stała”, to wzrosła w porównaniu z grudniem 2023 roku, kiedy wynosiła 17 mln w Stanach Zjednoczonych - przekazuje źródło. Hutchinson zauważa jednak, że zewnętrzni dostawcy danych nie mają pełnego dostępu do informacji o aplikacjach, a co za tym idzie – przekazywane przez nich statystyki nie zawsze są dokładne.

Dziennikarz dodaje również, że Meta kilkukrotnie podkreślała wiarę w to, że Threads „stanie się kolejną platformą z miliardem użytkowników”, pomimo spowolnienia jej aktualnego wzrostu w porównaniu z przyrostem dziennej liczby użytkowników zaraz po premierze. 

Co więcej, źródło przypomina, że Threads uzyskało 100 mln użytkowników w rekordowym czasie „dzięki powiązaniu z Instagramem”. Zgodnie z najnowszą aktualizacją Mety, platforma ma obecnie 130 mln aktywnych użytkowników miesięcznie – dowiadujemy się.

Czytaj więcej: Użytkownicy serwisów Mety nie zgadzają się na ograniczenie treści politycznych

Jak czytamy, ograniczanie przez Metę treści politycznych oraz niechęć do udostępniania materiałów w czasie rzeczywistym mogą negatywnie wpłynąć na wzrost dziennej liczby aktywnych użytkowników na platformach firmy. (an)

Źródło:

socialmediatoday.com, New Data Suggests That Threads is Now Seeing More Daily Users in the US Than X, 23.04.2024
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin