TikTok pozwoli oznaczać innych w klipach?

dodano: 
30.11.2021
komentarzy: 
0

TikTok testuje możliwość oznaczania innych w klipach wideo – podaje socialmediatoday.com. Ma to być nowy sposób na zwiększenie zaangażowania w serwisie.

Jak czytamy, TikTok sprawdza funkcję oznaczania innych profili w klipach wideo, która ma zwiększyć zaangażowanie użytkowników platformy. Źródło powołuje się na przykład opublikowany przez eksperta ds. mediów społecznościowych Matta Navarrę, z którego wunika, że nowa opcja jest dodatkiem do istniejącej opcji „mention” w podpisach postów. Oznacza to, że ​​można zachować tekst podpisu bez wzmianek, a inne profile i tak otrzymają powiadomienie o otagowianiu w klipie.

Źródło ocenia, że nie byłaby to duża zmiana funkcjonalna, ale zapewniłaby inny, bardziej zintegrowany sposób linkowania do innych twórców czy profili. Mogłoby to ułatwić promowanie zarówno własnej, jak i cudzej działalności w serwisie.

Dla marek zmiana może okazać się sposobem na zwiększenie zaangażowania społeczności – czytamy dalej. Dzięki niej będzie można powiadomić czołowych fanów czy partnerów o publikacji – pisze źródło. Jak zauważa źródło, teoretycznie można zrobić to już teraz, ale wzmianka pojawia się w podpisie. Otagowanie w klipie może być lepszym sposobem, pozwalającym zachować uporządkowany opis klipu – czytamy. Socialmediatoday.com podaje także, że nie wiadomo jeszcze nic na temat planów wprowadzenia testowanego rozwiązania. (mb)

Źródło:

socialmediatoday.com, TikTok Tests New Option to Tag Other Profiles in Your Video Clips, 29.11.2021
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin