.

 

TikTok rozszerza narzędzia wizualne

dodano: 
25.08.2021
komentarzy: 
0

TikTok pracuje nad udostępnieniem użytkownikom własnej platformy do tworzenia efektów AR – informuje socialmediatoday.com. Serwis chce tym samym rozszerzyć możliwość kreatywnych i interaktywnych działań, jakie będą mogli podejmować twórcy. Podobne narzędzia są już dostępne dla użytkowników Facebooka, Snapchata i Instagrama.

Jak czytamy, funkcja dodana w sierpniu 2021 roku znajduje się obecnie w fazie testów i jest dostępna jedynie dla wybranych twórców. TikTok planuje jednak otwarcie platformy dla wszystkich użytkowników, co pozwoli każdej zainteresowanej osobie tworzyć własne efekty wizualne.

Źródło zauważa, że działania serwisu zwiększają prawdopodobieństwo wykorzystania kreatywnego potencjału twórców. Ogólny dostęp do narzędzia tworzenia efektów AR może pozytywnie wpłynąć na zaangażowanie użytkowników i przyczynić się do rozwoju aplikacji. Mogą o tym świadczyć rezultaty konkurencyjnych serwisów, które wcześniej udostępniły podobną funkcję – czytamy. (ap)

Źródło:

socialmediatoday.com, TikTok is Developing its Own AR Effects Creation Platform to Expand its Visual Tools, Andrew Hutchinson, 23.08.2021
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin