.

 

TikTok stworzył hub z edukacyjnymi treściami dla twórców

dodano: 
25.01.2021
komentarzy: 
0

22 stycznia 2021 TikTok poinformował o utworzeniu Creator Portal. Jak czytamy na stronie newsroom.tiktok.com, jest to hub, w którym twórcy znajdą edukacyjne treści, ułatwiające prowadzenie działań w serwisie.

W hubie pomoc mają znaleźć zarówno początkujący twórcy, jak i doświadczeni użytkownicy. Czytamy, że Creator Portal został podzielony na sześć kategorii: „Getting started on TikTok” (z ang. „Pierwsze kroki na TikToku”), „TikTok creation essentials” (z ang. „Podstawy tworzenia na TikToku”), „TikTok foundations for success” (z ang. „Podstawy sukcesu na TikToku”), „TikTok content strategy” (z ang. „Strategia treści na TikToku”), „Community guidelines and safety” (z ang. „Wytyczne dotyczące społeczności i bezpieczeństwa”) oraz „Getting paid to create” (z ang. „Zarabianie na tworzeniu”).

tiktok

Źródło: newsroom.tiktok.com

W kategoriach tych mają znajdować się odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz kluczowe informacje na temat działań, jakie należy podjąć, aby „dobrze się bawić i rozwijać jako twórca na TikToku”. Czytamy, że pojawią się tam także artykuły, które pomogą m.in. zrozumieć obecne trendy w serwisie, wykorzystywać muzykę i dźwięk w filmach oraz tworzyć „inspirujące i różnorodne treści”, a także szczegółowe przewodniki i wideo, które pomogą jak najlepiej wykorzystać czas spędzony na TikToku.

Portal społecznościowy wskazuje, że filmy na temat tworzenia treści na TikToku można znaleźć także na oficjalnym koncie @creatorportal. (ak)

Źródło:

newsroom.tiktok.com, TikTok makes creating easy with the Creator Portal, 22.01.2021
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin