.

 

TikTok stworzył program wpływu społecznego

dodano: 
23.05.2024
komentarzy: 
0

TikTok ogłosił uruchomienie nowego programu „TikTok Change Makers” przeznaczonego dla twórców, którzy dokonują pozytywnych zmian społecznych – informuje mashable.com. Jak czytamy, jest to „pierwszy w historii globalny program podnoszenia rangi twórców o wpływie społecznym”.

W inicjatywie weźmie udział dziesięć osób. Każda z nich przez sześć miesięcy będzie otrzymywała wsparcie od platformy, które umożliwi im realizację ich indywidualnych misji. Kim Farrell, szef twórców TikToka, podkreślił w oświadczeniu, że serwis pomoże „twórcom wpływu społecznego i organizacjom non-profit dotrzeć do większej liczby społeczności, odblokować rzeczywiste możliwości i wprowadzić trwałe, znaczące zmiany" – donosi źródło. 

Jak czytamy, osoby biorące udział w programie różnią się między sobą pod wieloma względami. Wśród nich są m.in. student medycyny Joel Bervell, fotografka Kara Lewis, nauczyciel specjalny Jason Linton oraz środowiskowa storytellerka Eli Virkina.

Według źródła, TikTok ma przekazać darowiznę w wysokości 25 tys. dol. na rzecz wybranej przez każdego twórcę organizacji non-profit w ich imieniu. Serwis twierdzi, że podaruje ponad milion dolarów 30 globalnym i lokalnym organizacjom.

Inauguracyjna globalna lista programu „TikTok Change Makers” składa się z 50 twórców z całego świata. Znajdują się na niej osoby z Kenii, Singapuru, Arabii Saudyjskiej, Egiptu, Wielkiej Brytanii, Filipin, Hiszpanii, Nigerii i Kanady – czytamy.

TikTok stworzył także specjalny hashtag #TikTokforGood oraz konto działające jako „centrum wpływu społecznego” – dowiadujemy się. (ao)

Źródło:

mashable.com, TikTok launches $1 million social impact program, Meera Navlakha, 22.05.2024
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin