.

TikTok testuje przypinanie filmów na profilu

dodano: 
21.09.2021
komentarzy: 
0

TikTok testuje nową funkcję przypinania filmów na profilu – podaje socialmediatoday.com. Twórcy będą mogli wyróżnić maksymalnie trzy wybrane wideo. Opcja pozwoli na lepsze promowanie określonych przez właściciela konta materiałów.

Jak czytamy, wybrane filmy będą wyświetlać się na ponad pozostałymi wideo. Do tej pory kolejność treści była określana poprzez datę dodania – najnowsze materiały były eksponowane w górnej części profilu. Testowana funkcja ma umożliwić twórcom samodzielne określenie, jakie wideo jako pierwsze mają zobaczyć odwiedzający ich profil użytkownicy.

Źródło wskazuje, że korzystanie z nowej opcji może pomóc w budowaniu społeczności i zwiększaniu zaangażowania dzięki odpowiedniemu dobraniu filmów. Rozwiązanie wprowadzane przez TikToka jest już obecne w innych serwisach społecznościowych.

Socialmediatoday.com zauważa, że zmiana – choć drobna – może być istotna dla twórców i marek, gdyż pozwala lepiej zarządzać filmami w aplikacji. Jednak na tym etapie TikTok nie udzielił informacji o dalszych planach związanych z testowaną funkcją – informuje źródło. (ap)

Źródło:

socialmediatoday.com, TikTok Tests New Option to Pin Selected Video Clips to the Top of Your Profile, Andrew Hutchinson, 20.09.2021
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin