TikTok zakazany w Indiach

dodano: 
18.04.2019
komentarzy: 
0

Aplikacja społecznościowa TikTok została usunięta ze sklepów App Store i Google Play w Indiach – informuje theverge.com, powołując się na raporty Reutersa i portalu Quartz. Tamtejsze władze nakazały zablokowanie aplikacji na wniosek indyjskiego Sądu Najwyższego, który wyraził obawy, że ludzie używają TikToka do celów pornograficznych i wykorzystywania dzieci – czytamy.

Źródło opisuje, że dochodzenie sądowe w Indiach trwało od miesięcy, a już w lutym 2019 roku minister informatyki jednego z tamtejszych stanów zapowiadał, że rząd zaleci zakaz korzystania z aplikacji. Jak czytamy, indyjskie władze obawiały się, że TikTok jest przyczyną „degradacji kulturowej” nastoletnich użytkowników serwisu.

Jak niedawno pisaliśmy na PRoto.pl, sądowy wniosek o zakazanie działalności TikToka na indyjskim rynku był także efektem opublikowanych wyników śledztwa BBC, z których wynikało, że serwis nie zawiesza kont osób wysyłających wiadomości i komentarze z podtekstem seksualnym do nieletnich użytkowników serwisu.

By rozwiązać sytuację, TikTok deklarował, że wyznaczy miejscowego przedstawiciela platformy, który miałby koordynować współpracę z indyjskimi władzami. Jak dowiedziało się theverge.com, serwis nadal pracuje nad zatrudnieniem takiej osoby.

Źródło poprosiło o komentarz TikToka na temat trwającego nadal śledztwa, a przedstawiciel serwisu stwierdził, że firma „wierzy w indyjski system sądowy” oraz że „jest optymistą co do wyniku, który byłby dobrze przyjęty przez ponad 120 mln aktywnych użytkowników w Indiach”.

Firma Apple potwierdziła źródłu, że wycofała już aplikację TikTok ze swojego sklepu App Store w Indiach. (bm)

Źródło:

theverge.com, Google and Apple block TikTok in India following court order, Julia Alexander, 16.04.2019
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin