Ruszyła kampania „Dobre Cele”. Ma edukować, jak dbać o lepszą przyszłość planety

dodano: 
27.09.2021
komentarzy: 
0

24 września 2021 roku rozpoczęła się kampania edukacyjna na temat Celów Zrównoważonego Rozwoju pod hasłem „Dobre Cele”. Głównym celem działań jest wskazanie konsumentom, w jaki sposób ich codzienne wybory mogą wpływać na lepszą przyszłość planety. Akcję organizuje Kampania 17 Celów.

Inauguracja kampanii miała miejsce w czasie Światowego Tygodnia Działania. Inicjatywa jest związana z kolejną rocznicą przyjęcia Agendy 2030 przez ONZ. W informacji prasowej czytamy, że „zrozumienie pojęć »Agenda 2030«, »zrównoważony rozwój« oraz »Cele Zrównoważonego Rozwoju«” wśród konsumentów jest bardzo niskie” – wynika to z badań przeprowadzonych przez CSR Consulting i Bank BNP Paribas. W odpowiedzi na zebrane wyniki podjęto akcję edukacyjną „Dobre Cele”, która jest kierowana właśnie do konsumentów.

W ramach kampanii stworzono stronę internetową, spot promocyjny i dodatkowe materiały, które mają edukować społeczeństwo w zakresie Celów Zrównoważonego Rozwoju. „Realizacja Agendy 2030 przyjętej przez ONZ wymaga szerokiej współpracy i zaangażowania” – mówi Małgorzata Greszta, partner zarządzająca CSR Consulting oraz inicjatorka Kampanii 17 Celów. „Brakuje jednak na polskim rynku inicjatywy, która wprost angażowałaby konsumentów w realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju. Dlatego zdecydowaliśmy się uzupełnić tę lukę z naszymi partnerami. Wiele z tych podmiotów od lat prowadzi swoje działania. Dziś łączymy się pod parasolem Dobrych Celów, aby wzmocnić przekaz i pokazać jak te projekty przyczyniają się do Celów Zrównoważonego Rozwoju” – dodaje.

Na stronie internetowej kampanii zostały zamieszczone informacje o Agendzie 2030, 17 Celach Zrównoważonego Rozwoju czy wyniki wspomnianego badania konsumentów. Dodano także formularz, za pomocą którego można zgłosić organizację lub firmę do bycia partnerem inicjatywy.

Organizacja Kampania 17 Celów funkcjonuje od pięciu lat. Trwająca akcja „Dobre Cele” ma mieć charakter ciągły. Działania zaplanowano do kwietnia 2023 roku. (ap)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin