.

 

Trwają testy oznaczania współprac w instagramowych postach i Reels

dodano: 
22.07.2021
komentarzy: 
0

Instagram testuje nowy sposób oznaczania współpracy w postach i Reels. Funkcja o nazwie Collab ma umożliwić zaproszenie innego konta do współtworzenia instagramowych treści – opisuje socialmediatoday.com, powołując się na wpis, który umieścił na Twitterze Vishal Shah, VP of Product w Instagramie.

Jak czytamy, Instagram chce umożliwić użytkownikom publikowanie wspólnych aktualizacji zarówno w aktualnościach, jak i w Reels. Dzięki nowemu rozwiązaniu obie nazwy profili pojawią się w nagłówku posta lub Reels, a materiały zostaną udostępnione odbiorcom obu użytkowników. Materiały dostępne na obu profilach i będą miały wspólną liczbę wyświetleń i komentarzy.

Źródło: twitter.com/vishalshahis

Shah wyjaśnił, że wspólne posty będą wyświetlane osobom obserwującym oba konta, a także pojawią się w siatkach zdjęć i na profilach obu użytkowników. Czytamy także, że każdy ze współautorów będzie miał dostęp do statystyk postów. Ponadto, jeśli jeden ze współautorów zablokował jakiegoś użytkownika, a drugi nie, ta osoba nie będzie mogła wyświetlić aktualizacji stworzonej w ramach Collab.

Jak twierdzi źródło, ten eksperyment może mieć szczególne znaczenie dla zwiększenia zaangażownaia odbiorców i zasięgów postów. Poza współpracą twórców narzędzie może przydać się do łączenia profili influencerów i marek – czytamy dalej.  

Rozwiązanie jest obecnie testowane na niewielkiej grupie użytkowników z Wielkiej Brytanii i Indii, ale nie ma jeszcze oficjalnych planów wprowadzenia go – podaje źródło. (mb)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin