.

 

Trwają zgłoszenia do Konkursu Raporty Społeczne 2020!

dodano: 
22.07.2020
komentarzy: 
0

Jeszcze do 6 sierpnia 2020 roku trwają zgłoszenia do 14 edycji Konkursu Raporty Społeczne, w którym nagradzane są raporty z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Organizatorami konkursu są Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz firma Deloitte.

Firmy i organizacje mogą zgłaszać przygotowane publikacje opisujące działania za 2019 rok. W konkursie przyznawane są nagrody główne, m.in. w kategoriach: najlepszy raport zintegrowany, najlepszy raport społeczny, najlepszy debiut, nagroda internautów czy nagroda jury dziennikarzy. Jury ma też możliwość przyznania wyróżnień. Kluczowymi kryteriami oceny zakwalifikowanych raportów są: kompletność, wiarygodność oraz kwestie związane z prezentacją i komunikacją publikacji.

W konkursie udział mogą wziąć wszystkie organizacje (przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe, jednostki sektora finansów publicznych, jednostki administracji publicznej, szkoły wyższe) z siedzibą w Polsce, które wydały raporty w języku polskim obejmujące działania za rok 2019.

Raporty zostaną ocenione przez niezależne jury, złożone ze specjalistów z dziedziny ekonomii, ochrony środowiska, spraw społecznych i CSR. Jak co roku również internauci będą mieli możliwość zagłosować na wybrane przez siebie raporty społeczne – ich głosowanie rozpocznie się w połowie sierpnia i potrwa miesiąc. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni w październiku podczas gali podsumowującej konkurs.

„Docieranie z informacjami na temat danych niefinansowych do szerokiego grona interesariuszy wciąż jest wyzwaniem dla wielu firm. Pandemia pokazała jaskrawo wiele  słabości naszej rzeczywistości społeczno-ekonomicznej, uświadamiając także oczekiwania wobec biznesu: jego odpowiedzialność wobec pracowników i otoczenia: środowiska naturalnego i szerokiego grona interesariuszy. Tym cenniejsza wydaje się obecnie ta komunikacja, którą prezentują raporty społeczne/zrównoważonego rozwoju. Konkurs Raporty Społeczne stwarza ku temu doskonałą okazję: przypomnienia ich zawartości i zwiększenia dostępności dzięki zamieszczeniu w Bibliotece Raportów” – mówi Marzena Strzelczak, prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu. 

Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje są dostępne na stronie raportyspoleczne.pl.

PRoto.pl jest patronem medialnym konkursu. (mb)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin