poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościTrwają zgłoszenia do Konkursu Raporty Społeczne 2020!

Trwają zgłoszenia do Konkursu Raporty Społeczne 2020!

Jeszcze do 6 sierpnia 2020 roku trwają zgłoszenia do 14 edycji Konkursu Raporty Społeczne, w którym nagradzane są raporty z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Organizatorami konkursu są Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz firma Deloitte.

Firmy i organizacje mogą zgłaszać przygotowane publikacje opisujące działania za 2019 rok. W konkursie przyznawane są nagrody główne, m.in. w kategoriach: najlepszy raport zintegrowany, najlepszy raport społeczny, najlepszy debiut, nagroda internautów czy nagroda jury dziennikarzy. Jury ma też możliwość przyznania wyróżnień. Kluczowymi kryteriami oceny zakwalifikowanych raportów są: kompletność, wiarygodność oraz kwestie związane z prezentacją i komunikacją publikacji.

W konkursie udział mogą wziąć wszystkie organizacje (przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe, jednostki sektora finansów publicznych, jednostki administracji publicznej, szkoły wyższe) z siedzibą w Polsce, które wydały raporty w języku polskim obejmujące działania za rok 2019.

Raporty zostaną ocenione przez niezależne jury, złożone ze specjalistów z dziedziny ekonomii, ochrony środowiska, spraw społecznych i CSR. Jak co roku również internauci będą mieli możliwość zagłosować na wybrane przez siebie raporty społeczne – ich głosowanie rozpocznie się w połowie sierpnia i potrwa miesiąc. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni w październiku podczas gali podsumowującej konkurs.

„Docieranie z informacjami na temat danych niefinansowych do szerokiego grona interesariuszy wciąż jest wyzwaniem dla wielu firm. Pandemia pokazała jaskrawo wiele  słabości naszej rzeczywistości społeczno-ekonomicznej, uświadamiając także oczekiwania wobec biznesu: jego odpowiedzialność wobec pracowników i otoczenia: środowiska naturalnego i szerokiego grona interesariuszy. Tym cenniejsza wydaje się obecnie ta komunikacja, którą prezentują raporty społeczne/zrównoważonego rozwoju. Konkurs Raporty Społeczne stwarza ku temu doskonałą okazję: przypomnienia ich zawartości i zwiększenia dostępności dzięki zamieszczeniu w Bibliotece Raportów” – mówi Marzena Strzelczak, prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu. 

Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje są dostępne na stronie raportyspoleczne.pl.

PRoto.pl jest patronem medialnym konkursu. (mb)

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj