.

 

Trzy sklepy pozwane za sprzedaż podróbek Gucci

dodano: 
27.11.2023
komentarzy: 
0

Firma Gucci złożyła trzy pozwy, oskarżając Lord & Taylor, Sam's Club i Century 21 o „bezprawne promowanie, dystrybucję i sprzedaż imitacji torebek i innych akcesoriów opatrzonych jej znakami towarowymi” – podaje thefashionlaw.com.

Jak czytamy, marka zażądała rekompensaty po tym, jak zakupiła na powyższych stropnach torebki, które były zaprojektowane na wzór produktów Gucci, a następnie uznała je za podrobione.  

Sklepy oferowały falsyfikaty takich torebek jak Gucci GG Marmont Matelassé Mini Bag in Black za 1100 dol. na Sam's Club, GG Marmont Shoulder Bag za 2400 dol. na Lord & Taylor oraz Horsebit 1955 mini GG za 2199 dol. na Century 21 – donosi źródło. 

W ramach zobowiązania do „ochrony i zabezpieczenia swoich praw własności intelektualnej oraz zapewnienia jakości i autentyczności produktów”, włoska marka modowa utrzymuje, że sprzedaje swoje produkty „wyłącznie za pośrednictwem własnych butików i sklepów oraz autoryzowanych sprzedawców detalicznych” – czytamy dalej.

Radca prawny Lord & Taylor przyznał, że był świadomy, że sprzedaje podrobione produkty, a następnie nie odpowiadał na komunikaty Gucci. Natomiast zdaniem firmy Century 21, produkty na stronie były autentyczne. Pomimo tego zadeklarowała, że usunie je ze sklepu  w ramach prowadzonego dochodzenia. Jednak kilka tygodni później, fałszywe produkty dalej były sprzedawane w sklepie Century 21. Z kolei radca prawny Sam's Club wycofał wszystkie pozostałe zapasy podrobionych torebek ze swoich sklepów i strony internetowej oraz zidentyfikował dostawców – informuje źródło.

Gucci wysuwa roszczenia o podrabianie i naruszenie znaków towarowych, nieuczciwą konkurencję i fałszywe oznaczenie pochodzenia produktów przeciwko pozwanym detalistom, a także domaga się nakazu sądowego i odszkodowania pieniężnego. Gucci zwraca też uwagę na ochronę swoich konsumentów, którzy zostają wprowadzani w błąd podczas dokonywania zakupów – wskazuje źródło. (af)

Źródło:

thefashionlaw.com, Gucci Sues Lord & Taylor, Century 21, Sam’s Club in New Counterfeits Cases, 24.11.2023
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin