.

Trzy tony węgla za zaszczepienie się przeciw COVID-19. Taką akcję zorganizowano w Rosji

dodano: 
08.11.2021
komentarzy: 
0

W Rosji, w Kraju Chabarowskim, zorganizowano loterię, by zachęcić mieszkańców do zaszczepienia się przeciwko COVID-19. Jedną z nagród są trzy tony węgla – opisuje bankier.pl. Jak czytamy, lokalne władze przekazują, że loteria pozytywnie wpłynęła na chęć zaszczepienia się.

Czytaj także: Przekonać nieprzekonanych. O komunikacji na temat szczepień

Źródło opisuje, że losowanie trwa od 1 do 30 listopada 2021 roku i odbywa się wśród mieszkańców okręgu administracyjnego im. Łazo, leżącego na trasie kolei transsyberyjskiej. Władze lokalne przygotowały loterię we współpracy z tamtejszym szpitalem rejonowym – czytamy. Szpital oferuje m.in. talon na usługi stomatologiczne nieobjęte obowiązkowym ubezpieczeniem oraz na badania lekarskie dla kierowców – czytamy dalej. Wśród nagród są też m.in. abonament na pół roku do siłowni w głównej miejscowości rejonu czy kuchenka mikrofalowa, a największą nagrodą jest talon na trzy tony węgla – informuje bankier.pl.

Dalej czytamy, że przedstawicielka administracji Anastazja Sacharowa stwierdziła, że akcja okazała się skuteczna i zachęciła mieszkańców do szczepień – liczba szczepiących się wyniosła obecnie około 100 osób dziennie, a we wrześniu nie przekraczała 20.  

Czytamy także, że losowanie nagród odbędzie się 1 grudnia i będzie transmitowane na żywo na stronie internetowej administracji okręgu.

Źródło podaje, że ostatnie dane pokazują, że w Rosji przeciwko COVID-19 zaszczepiło się około 39 proc. ludności.

Polska również jakiś czas temu zachęcała do szczepień loterią, w której do wygrania były m.in. elektryczne hulajnogi czy nagrody pieniężne. Ponadto przekonać do przyjęcia szczepionki mieli sportowcy w akcji „Ostatnia prosta”.

Czytaj więcej: Czy sportowcy przekonają Polaków do szczepień?

Źródło:

bankier.pl, Loteria szczepionkowa w części Rosji. Można wygrać trzy tony węgla, Z Moskwy Anna Wróbel, 06.11.2021
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin