.

„Tu pijesz bez słomki” – akcja, której celem jest wycofanie plastikowych rurek z polskich pubów i restauracji

dodano: 
29.08.2018
komentarzy: 
0

Aktywistka Areta Szpura, serwis Noizz.pl, fundacja Lonely Whale i agencja VML Poland zainicjowali akcję zatytułowaną „Tu pijesz bez słomki”. Ma ona na celu wycofanie plastikowych rurek z pubów i restauracji w całej Polsce, a także popularyzację zasady „less waste”.

„Słomki to tylko mały przykład na dobry początek. Wierzę, że dzięki tej akcji zaczniemy zwracać uwagę na to, co i w czym kupujemy. Plastik jest wspaniałym, trwałym tworzywem, jednak stał się tak tani i dostępny, że zapomnieliśmy o negatywnych skutkach jego stosowania. Tworzywo, które rozkłada się 500 lat, traktujemy jak coś, co możemy wyrzucić po dziesięciu minutach używania” – mówi Areta Szpura.

Jak czytamy w informacji prasowej, plastikowe słomki były w zeszłym roku siódmym najczęściej znajdowanym śmieciem na plażach na całym świecie.

„Zauważenie przez konsumentów skutków użycia słomek, propagowanie ekologicznych nawyków i nakłanianie znanych miejsc do rezygnacji z plastiku ma sens, bo zmusza duże marki i wielkie korporacje do tego samego. Mówimy tu o milionach kilogramów plastiku” – wyjaśnia Filip Połoska, redaktor naczelny Noizz.pl.

Czytaj też: Marriott International wycofuje plastikowe słomki i mieszadełka do drinków ze swoich hoteli i kurortów
IKEA zamierza produkować ekologiczny plastik
Adidas będzie korzystać wyłącznie z plastiku pochodzącego z recyklingu
Starbucks do 2020 roku zamierza wycofać plastikowe słomki ze swoich kawiarni

W spocie wpierającym akcję wystąpili m.in. Anja Rubik, Robert Biedroń, Hubert Urbański, Krzysztof Gonciarz czy Maffashion.

Serwis Noizz.pl stworzył mapę lokali, które już zrezygnowały z plastikowych słomek lub zastąpiły je wykonanymi ze słomy, papieru czy metalu.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie. (pp)

Źródło:

zdjęcie główne: facebook.com/NOIZZPolska
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin