sobota, 13 lipca, 2024

Tusk w sieci

Premier RP Donald Tusk rozpoczął mikroblogowanie w sieci. Na stronie można znaleźć aktualizowane, publikowane na bieżąco informacje z codziennych prac premiera Donalda Tuska. Profil premiera jest prowadzony przez Kancelarię Premiera RP.

Blip.pl pozwala na szybki kontakt z internautami, użytkownicy sieci mogą obserwować profil – wówczas automatycznie otrzymują np. na swój numer GG lub na swoje konto w Blip.pl powiadomienia o tym, czym aktualnie zajmuje się Donald Tusk.

O mikroblogach zrobiło się głośno, gdy wykorzystał je z sukcesem w kampanii wyborczej Barack Obama, obecny prezydent USA. Polscy politycy coraz częściej zdają się wykorzystywać ten trend. Swoje konto na Blipa ma między innymi były Prezydent RP – Lech Wałęsa. Profile mają również: Bogusław Sonik, Janusz Lewandowski, czy Grzegorz Napieralski. (bs)

Specjalnie dla PRoto pojawienie się premiera na blipie komentuje Wiesław Gałązka:
„To dobrze, że nasi politycy chcą naśladować lepszych od siebie. Szkoda tylko, że robią to wybiórczo, przede wszystkim myśląc o efektach wyborczych, bez głębszych refleksji, dlaczego lepsi są lepszymi…
Doradcy premiera Tuska odrabiają internetowe zaległości szefa. Będzie to jednak wymagało konsekwencji.
Problemem szybkiego informowania o ważniejszych (czyt. – oczekiwanych), działaniach premiera będzie pewnie to, że Donald Tusk przed podjęciem wielu decyzji czeka na spolaryzowanie się opinii publicznej.
Ale za to, kiedy już je podejmie, to dzięki blipowi niezwłocznie je poznamy.”

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj