.

Twitter aktualizuje politykę dotyczącą mowy nienawiści

dodano: 
11.07.2019
komentarzy: 
0

Twitter poinformował, że aktualizuje swoje zasady dotyczące mowy nienawiści – poinformował portal cnet.com. Platforma zakazuje używania języka, który dehumanizuje innych z powodu religii.

Źródło: blog.twitte.com

Tweety niezgodne z nową polityką muszą zostać usunięte z serwisu. Dotyczy to również wpisów, które opublikowano jeszcze przed wprowadzeniem zaktualizowanych zasad – podaje źródło. Platforma zaznacza, że działania w przypadku zgłoszonych tweetów opublikowanych przed aktualizacją nie będą skutkowały zawieszeniem konta użytkownika – czytamy.

Jak czytamy dalej, Twitter zebrał ponad 300 opinii od użytkowników z 30 krajów na temat mowy nienawiści w serwisie. Na ich podstawie wyciągnięto wnioski, które przyczyniły się do wprowadzenia nowych zasad w polityce platformy. Wiele osób zwróciło się do firmy z prośbą o używanie bardziej zrozumiałego języka przy definiowaniu naruszeń zasad oraz konsekwentniejszego egzekwowania przepisów.

Źródło przypomina, że w czerwcu 2019 roku Twitter uprościł regulamin, aby ułatwić użytkownikom proces zgłaszania treści. Dostępna w nim jest instrukcja oraz przykłady, jak należy to wykonać. Dodatkowo aktualizował algorytmy, by obraźliwe tweety były wyszukiwane i usuwane, jeszcze zanim zostaną zgłoszone. (pm)

Źródło:

cnet.com, Twitter bans hateful language targeting religious groups, Abrar Al-Heeti, 9.07.2019
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin