.

Twitter aktualizuje ustawienia prywatności i bezpieczeństwa

dodano: 
15.10.2020
komentarzy: 
0

Twitter poinformował o aktualizacji swoich ustawień prywatności i bezpieczeństwa – podaje socialmediatoday.com. Jak czytamy, nowe opcje mają m.in. pomóc użytkownikom lepiej chronić swoje konto i kontrolować działania na platformie.

Dowiadujemy się, że zaktualizowane menu „Prywatność i bezpieczeństwo” zawiera nowe ikony i ulepszone opcje nawigacji, które – jak podaje Twitter – zostały opracowane na podstawie globalnego badania prywatności przeprowadzonego przez zespół Twitter Research. Jak pisze socialmediatoday.com, serwis przewiduje też wprowadzenie bardziej przystępnego języka, by lepiej opisywać cel i funkcjonalność każdego ustawienia.

Dalej czytamy, że oprócz tego serwis dodał również nową serię filmów instruktażowych na swojej stronie pomocy dotyczącej prywatności i bezpieczeństwa. Filmy te zawierają informacje m.in. o aktywności reklamowej na platformie, śledzeniu danych, prywatnych wiadomościach czy lokalizacji – podaje źródło.

Źródło: help.twitter.com

Socialmediatoday.com przekazuje, że te dodatki ułatwią użytkownikom zrozumienie, w jaki sposób mogą zarządzać informacjami na swoim koncie oraz w jaki sposób mogą być one wykorzystywane przez partnerów reklamowych Twittera. Instrukcje zawierają również uwagi dotyczące zarządzania treściami wyświetlanymi w kanale, co może pomóc w usprawnieniu procesu wysyłania tweetów – czytamy dalej.

Źródło zauważa, że jest to niewielka aktualizacja platformy, jednak jak twierdzi, to ważne działanie dla obecnych i nowych korzystających z serwisu.

Czytaj też: Twitter będzie chronić użytkowników przed obraźliwymi odpowiedziami na wpisy?

(kd)

Źródło:

socialmediatoday.com, Twitter Updates Privacy and Safety Settings to Help Users Better Understand Their Options, Andrew Hutchinson, 14.10.2020
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin