niedziela, 21 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościTwitter będzie pokazywać liczbę cytowań każdego wpisu?

Twitter będzie pokazywać liczbę cytowań każdego wpisu?

Twitter testuje nowy sposób na pokazywanie statystyk postów. Serwis społecznościowy potwierdził, że pod każdym tweetem pojawi się liczba jego cytowań, czyli retweetów z komentarzem – podaje theverge.com.

Jak przypomina źródło, „podane dalej” posty z komentarzem zaczęły być wyróżniane przez Twittera parę miesięcy temu – można było je odnaleźć, klikając w ogólną liczbę retweetów pod wpisem. Teraz informacja o retweetach z komentarzami kolejnych użytkowników będzie pokazywana bezpośrednio pod postem – przekazał rzecznik Twittera w mailu przesłanym do theverge.com. Czytamy, że opcja zyskuje także nową nazwę – „quotes” (z ang. „cytaty”).

screen

Źródło: theverge.com

Źródło zwraca uwagę, że wyświetlanie liczby „podanych dalej” tweetów z komentarzem testowane jest już od maja 2020 roku. Wtedy Twitter pokazywał taką informację – obok statystyk na temat polubień i retweetów – niektórym użytkownikom korzystającym z aplikacji na urządzeniach z systemem iOS. Jak czytamy, jest to jeden ze sposobów serwisu na ułatwienie prowadzenia rozmów między użytkownikami – w przeszłości testowano m.in. wyciszanie powiadomień, możliwość ustawienia powiadomień o nowych komentarzach pod dowolnie wybranym wpisem innej osoby oraz wyświetlanie etykiety „Original Tweeter”, która pokazywałaby się w widoku konwersacji przy osobie, która rozpoczęła dany wątek. (ak)

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj