Twitter doda narzędzia ograniczające negatywne interakcje

dodano: 
27.09.2021
komentarzy: 
0

Twitter planuje wprowadzanie nowych opcji, które mają ograniczyć negatywne interakcje – informuje socialmediatoday.com. To kolejne działania serwisu, które mają zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników. Wcześniej w 2021 roku testowano i udoskonalano takie funkcje jak ostrzeżenia przed szkodliwymi odpowiedziami na tweety, kontrola odpowiedzi na wpis czy „bezpieczny tryb”.

Jak czytamy, Twitter udostępni możliwość filtrowania i ograniczania komentarzy. Funkcja „filtruj” pozwoli wyszukać potencjalnie negatywne odpowiedzi, a „ogranicz” umożliwi blokowanie treści pochodzących z kont, które używają obraźliwego języka lub rozsyłają spam. Co więcej, dzięki prezentowanym narzędziom użytkownik będzie mógł ukryć interakcje, które pozostaną widoczne jedynie dla autora odpowiedzi – dodaje źródło. To funkcja podobna do przycisku „ukryj” obecnego na Facebooku.

Socialmediatoday.com podaje, że opcje zwiększające kontrolę stanowią „znaczącą zmianę w podejściu” serwisu do negatywnych komentarzy. Wcześniej Twitter pozwalał jedynie na ukrywanie odpowiedzi we własnym widoku w aplikacji, podczas gdy pozostali użytkownicy mogli nadal zobaczyć cały wątek. Nowa funkcja ma pozytywnie wpłynąć na bezpieczeństwo korzystających z platformy, ale jednocześnie może służyć politykom i firmom do budowania jedynie pozytywnego obrazu dla odbiorców – czytamy.

Źródło informuje także o kolejnej nowej funkcji. Chodzi o komunikat ostrzegawczy „Heads Up”, który ma zwracać uwagę użytkownikom na dyskusje w komentarzach, które mogą budzić skrajne emocje. Pozwoliłoby to części osób korzystających z serwisu uniknąć angażowania się w negatywne interakcje. Przed wyświetleniem mogącej budzić wątpliwości dyskusji miałby pojawiać się także tekst zachęcający użytkowników do traktowania innych z szacunkiem i rozważnego dobierania słów.

Dalej czytamy, że Twitter pracuje też nad ulepszaniem narzędzi do blokowania słów kluczowych. Nowa wersja tej funkcji to „filtry słów”, które mają skuteczniej wykrywać potencjalnie obraźliwe komentarze. Serwis testuje obecność oddzielnych kategorii, które będą zawierać odpowiedzi, w których dostrzeżono mowę nienawiści, spam czy wulgaryzmy.

Źródło podsumowuje, że zachodzące na Twitterze zmiany mogą budzić wątpliwości związane z dostępem do całości informacji na dany temat, także do treści negatywnych. Serwis zdaje się jednak traktować priorytetowo działania zwiększające kontrolę użytkowników – dodaje socialmediatoday.com. (ap)

Źródło:

socialmediatoday.com, Twitter's Testing More Options to Help Users Avoid Negative Interactions in the App, Andrew Hutchinson, 24.09.2021
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin