Twitter dodaje nowe opcje w wiadomościach prywatnych

dodano: 
20.08.2021
komentarzy: 
0

Twitter rozwija narzędzia związane z wiadomościami prywatnymi – informuje socialmediatoday.com. Nowe funkcje mają ułatwić korzystanie z komunikatora oraz udostępnianie tweetów za pośrednictwem wiadomości prywatnych.

Jak czytamy, pierwszą z wprowadzanych opcji jest możliwość podzielenia się interesującym tweetem z wieloma osobami jednocześnie w wiadomościach prywatnych. Usprawni to proces udostępniania treści. Aby ograniczyć wykorzystanie tej funkcji do rozsyłania spamu, Twitter wprowadził limit 20 użytkowników, do których można wysłać tweet w tym samym momencie.

Źródło sugeruje, że narzędzie może okazać się szczególnie przydatne dla marek, które chcą odpowiadać zbiorczo na pytania klientów lub informować większą grupę osób o wprowadzanych nowościach. Ułatwi to promocję produktu lub usługi bezpośrednio przez wysłanie wiadomości do osób, które nawiązały już wcześniej kontakt z firmą.

Dalej czytamy, że Twitter dodał także nowy przycisk szybkiego przewijania. Po jego dotknięciu zostaje wyświetlona najnowsza wiadomość w danej rozmowie. Jak podaje źródło, to ulepszenie także może okazać się korzystne dla marek, ponieważ ułatwi komunikację z odbiorcami.

Socialmediatoday.com informuje także, że wiadomości prywatne będą wyświetlać się według dat, co ma pomóc w orientacji w prowadzonych rozmowach. Kolejną nową opcją jest możliwość dodania emotikonu do wiadomości przez dłuższe naciśnięcie na dymek.

Zobacz też: Twitter pracuje nad ulepszeniem wiadomości prywatnych

Twitter pracuje także nad dalszym rozwojem wiadomości prywatnych – czytamy. Źródło komentuje, że choć prezentowane zmiany można określić jako niewielkie, wskazują one na szerszą tendencję Twittera do przechodzenia od komunikacji publicznej do prywatnej. (ap)

Źródło:

socialmediatoday.com, Twitter Announces Coming DM Improvements, Including Multi-DM Sharing and Updated Navigation, Andrew Hutchinson, 19.08.2021
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin