wtorek, 23 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościTwitter i Facebook chcą zrobić dobry biznes z polityki

Twitter i Facebook chcą zrobić dobry biznes z polityki

Twitter i Facebook starają się zwrócić uwagę kandydatów w wyborach prezydenckich oraz ich sztabowców, licząc, że trafi do nich część z miliardów wydawanych na kampanie w USA – informuje Rzeczpospolita. W ostatnich latach obie firmy przygotowały mnóstwo szkoleń dla polityków i marketerów, pokazując, jak skutecznie korzystać z serwisów społecznościowych.

Gazeta podaje przykład demokratycznej grupy badawczej American Bridge 21st Century (AB). Gdy republikański kandydat na prezydenta Mitt Romney wskazał Paula Ryana jako potencjalnego wiceprezydenta, AB postanowiło wypromować stronę MeetPaulRyan.com, stanowiącą antyreklamę Ryana. Pomógł Twitter, który doradził, jak skutecznie reklamować stronę w swoim serwisie. W efekcie AB zakupiło reklamy. Okazały się na tyle skuteczne, że później organizacja korzystała z nich kilkakrotnie. Facebook poinformował natomiast, że sztab Romneya jest jednym z największych nabywców reklam mobilnych tego serwisu.

Zarówno Twitter jak i Facebook nie zarabiają jeszcze dużo na kampaniach. Wartość rynku cyfrowej reklamy wyborczej według szacunków Borrell Associates ma wynieść w tym roku 170 mln dolarów. Jest to ponad sześciokrotnie więcej niż w 2008 roku, jednak nadal kwota ta stanowi jedynie 2 proc. wszystkich wydatków wyborczych (9,8 mld dolarów). Managerowie obu konkurencyjnych serwisów społecznościowych doszli jednak do wniosku, że kampanie wyborcze mogą być dobrym biznesem. Facebook udostępnia sztabowcom informacje dotyczące aktywności swoich użytkowników. Twitter utworzył oddzielny zespół zajmujący się reklamą polityczną i przyspieszył prace dotyczące dopasowywania tweetów do odbiorców w poszczególnych stanach. Po wyborach zespół Twittera pójdzie na urlop, jednak niedługo wznowi prace – po wyborach prezydenckich w USA rozpocznie się kampania przed wyborami do Kongresu. (ks)

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj