.

Twitter oficjalnie wprowadza możliwość decydowania, kto może odpowiadać na wpisy

dodano: 
12.08.2020
komentarzy: 
0

Twitter poinformował, że teraz każdy użytkownik serwisu może decydować o tym, kto będzie mógł odpowiadać na jego wpisy. Jak twierdzi platforma, opcja ma m.in. sprawić, że niechciane komentarze nie będą przeszkadzały w prowadzeniu rozmów.

Użytkownik, który będzie chciał skorzystać z aktualizacji, przed publikacją wpisu będzie mógł wybrać jedną z trzech opcji: wszyscy (każdy może odpowiedzieć na tweet), tylko osoby, które obserwuje publikujący, lub tylko osoby, o których wspomniano w tweecie. Dwie ostatnie możliwości zostaną oznaczone, a ikona odpowiedzi stanie się wyszarzona dla profili, które nie mogą skomentować wpisu – nie ogranicza ich to jednak w przeglądaniu tych tweetów, przesyłaniu ich dalej, udostępnianiu czy polubieniu.

Źródło: blog.twitter.com

Dowiadujemy się też, że odkąd rozpoczęły się testy aktualizacji, użytkownicy zaczęli chętniej używać serwisu do prowadzenia wywiadów czy paneli, a także poczuli się bezpieczniej i bardziej komfortowo w wyrażaniu swojego zdania. Twitter nie zauważył przy tym wzrostu liczby niepożądanych wiadomości bezpośrednich.

Dodatkowo serwis zauważa, że ustawienia te sprawiają, że tematy pozostają dłużej aktywne w porównaniu do tych, na które mogą odpowiadać wszyscy. Oprócz tego Twitter tłumaczy, że przeprowadzone badania wykazały, że ludzie częściej szukają dodatkowego komentarza innych użytkowników, gdy odpowiedzi są ograniczone – oś czasu „retweety z komentarzami” jest odwiedzana cztery razy częściej przy użyciu nowych ustawień.

Czytaj też: Twitter będzie pokazywać liczbę cytowań każdego wpisu?

Twitter podkreśla, że chce, aby portal służył publicznej rozmowie, dlatego też będzie nadal pracował nad ułatwieniem znajdowania całej dyskusji za pomocą „retweetów z komentarzami” i chce wprowadzić nową etykietę, która w jasny sposób będzie komunikowała, że w danym wpisie są używane nowe ustawienia konwersacji. Serwis zapowiada też m.in. zwiększenie liczby osób, które będą zapraszane do dyskusji.

Opcja jest już dostępna w aplikacjach w systemach iOS i Android, a także w wersji na przeglądarki. (kd)

Źródło:

blog.twitter.com, New conversation settings, coming to a Tweet near you, Suzanne Xie, 11.08.2020
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin