Twitter ogranicza maksymalną liczbę kont, które można dodać do obserwowanych w ciągu doby

dodano: 
10.04.2019
komentarzy: 
0

Dotychczas Twitter pozwalał swoim użytkownikom na dodanie do obserwowanych do tysiąca kont dziennie. Teraz jednak się to zmieni – podaje socialmediatoday.com. Osoby korzystające z Twittera będą mogły w ciągu 24 godzin zaobserwować maksymalnie 400 użytkowników aplikacji – serwis poinformował o tym w tweecie na swojej platformie.

Twitter ogranicza liczbę nowych obserwowanych użytkowników w ciągu doby @TwitterSafety
Źródło: twitter.com/TwitterSafety

Jak czytamy, zmniejszenie o ponad połowę dziennego limitu nowych obserwowanych kont ma pomóc w zwalczaniu spamu na Twitterze. Andrew Hutchinson, autor artykułu, zauważa, że niektórzy użytkownicy korzystali z zewnętrznych usług do zautomatyzowania procesu obserwowania innych kont, co miało pomagać w budowaniu zasięgów danego profilu – dziennie dodawano do obserwowanych bardzo dużą liczbę użytkowników, licząc na to, że część z nich również zrobi to samo i zacznie obserwować dany profil. Jeśli nie przynosiło to efektu, często po kilku tygodniach usuwano je z obserwowanych, a następnie ponawiano czynność – opisuje socialmediatoday.com.

Wprowadzone ograniczenie powinno być więc mile widzianą zmianą dla większości użytkowników Twittera – ocenia Hutchinson.

Źródło zaznacza, że to kolejny krok w walce z nadużyciami na platformie. W ubiegłym roku Twitter informował, że coraz lepiej radzi sobie z kasowaniem niechcianych aktywności, zanim jeszcze zobaczą je użytkownicy, a także że usuwa profile, które naruszyły politykę antyspamową.

Hutchinson dodaje, że wprowadzone teraz przez serwis ograniczenie wpisuje się również w ubiegłoroczne sugestie CEO Twittera Jacka Dorseya, który powiedział, że wskaźniki liczby obserwowanych i obserwujących użytkowników są „bez znaczenia” i w przyszłości mogą być mniej widoczne w twitterowych profilach. (bm)

Źródło:

socialmediatoday.com, Twitter Reduces Maximum Number of Accounts Users Can Follow Per Day to 400, Andrew Hutchinson, 09.08.2019
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin