wtorek, 23 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościTwitter wprowadzi alerty przy polubieniu treści oznaczonych jako fake newsy

Twitter wprowadzi alerty przy polubieniu treści oznaczonych jako fake newsy

Twitter chce wprowadzić powiadomienia ostrzegające przed polubieniem wpisów oznaczonych przez portal jako fake news – podaje theverge.com. Jak czytamy, to rozszerzenie niedawnej aktualizacji, która dotyczy alertów przy udostępnieniu tweeta oznaczonego przez platformę jako fałszywa informacja. Opcja ta została wprowadzona się w serwisie przed wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych – podaje źródło.

Nowa funkcja związana z polubieniami ma pojawić się w desktopowej wersji serwisu oraz aplikacji na system iOS w najbliższych dniach na całym świecie. Później zostanie rozszerzona na Android – czytamy dalej.

Theverge.com przypomina, że dodanie przez portal dotychczasowych ostrzeżeń zmniejszyło cytowanie tweetów wprowadzających w błąd o 29 proc. Zdaniem źródła, najnowsza aktualizacja ma zmniejszyć liczbę polubień potencjalnie wprowadzających w błąd treści.

Czytaj też: Twitter informuje, jak alerty wpływają na otwieranie linków przed udostępnieniem

Źródło pisze też, że Twitter w walce z dezinformacją wprowadził też wcześniej funkcję, która sprawia, że przed ponownym udostępnieniem tweeta serwis wyświetla okno, w którym użytkownik może napisać swoją treść, zamiast natychmiast publikować wybrany materiał swoim obserwatorom. Nie jest to jednak obligatoryjne – korzystający z portalu mogą wciąż publikować standardowe retweety.

Theverge.com zauważa też, że zmiany w sposobie przesyłania dalej tweetów miały obowiązywać „przynajmniej do końca tygodnia wyborczego w USA”, ale użytkownicy nadal je widzą, mimo upływu kilku tygodni od tego wydarzenia.

Czytaj również: YouTube, Facebook i Twitter łączą siły w walce z dezinformacją o szczepionkach przeciw COVID-19

(kd)

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj