Twitter pokaże, kto z obserwowanych uczestniczy w rozmowie w Spaces

dodano: 
25.08.2021
komentarzy: 
0

Twitter testuje w Spaces funkcję, dzięki której będzie można sprawdzić, w jakich rozmowach audio uczestniczą osoby obserwowane – podaje socialmediatoday.com. Platforma rozwija narzędzia związane z trwającymi na żywo dyskusjami dźwiękowymi i chce trafniej proponować użytkownikom interesujące ich treści.

Jak czytamy, nowa opcja pozwoli korzystającym z serwisu zobaczyć, kto z osób obserwowanych uczestniczy w rozmowie w Spaces. Dotychczas było to możliwe jedynie wtedy, kiedy uczestnik zabierał głos w dyskusji. Informacja o trwających transmisjach pojawi się na górze osi czasu.

Źródło podaje, że testowana funkcja ma pomóc użytkownikom w znalezieniu interesujących rozmów, a jest to kluczowe dla dalszego rozwoju Spaces. Zmiana może być jednak niekorzystna w sytuacji dołączenia do dyskusji, o której nie chce się informować obserwujących. Twitter będzie pozwalać na ochronę prywatności, ponieważ dodał opcję wyciszającą udostępnianie oglądanych treści – czytamy.

Jak zauważa źródło, wyzwaniem, które stoi teraz przed Twitterem, jest utrzymanie zaangażowania użytkowników w rozmowy w Spaces przy rosnącej liczbie treści nadawanych na żywo.

Nie wszystkie dyskusje są prowadzone w sposób interesujący, trudniejsze może być także znalezienie ciekawych dla konkretnego użytkownika materiałów. Serwis wprowadza rozwiązania, które mają ułatwić znajdowanie interesujących rozmów. W sierpniu 2021 roku udostępnił tematyczne tagi, za pomocą których można określić główne zagadnienia dyskusji. (ap)

Źródło:

socialmediatoday.com, Twitter's Testing a New Option That Will Show You the Spaces That People You Follow are Tuning In To, Andrew Hutchinson, 24.08.2021
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin