.

Twitter prezentuje nowe opcje dla list i tematów na swojej platformie

dodano: 
03.01.2020
komentarzy: 
0

Twitter pracuje nad kolejną aktualizacją, która ma bardziej koncentrować się na listach i tematach. Dodatkowo będzie łączyła więcej osób – szczególnie nowych użytkowników – z coraz bardziej trafnymi, angażującymi treściami na platformie – informuje socialmediatoday.com.

Jak podaje źródło, wprowadzenie zmian ma na celu ułatwienie korzystającym z Twittera linkowania do rozmów na znaczący dla nich temat.

Socialmediatoday.com przytacza wypowiedź Steve'a Zimmermana, projektanta produktu na Twitterze, który zaznaczył, że do tej pory ludzie słyszeli o różnych wydarzeniach na Twitterze i nie mogli ich znaleźć.

Dzięki większej liczbie opcji wykrywania, platforma stanie się bardziej dostępna i da użytkownikom więcej tego, czego chcą – czytamy dalej.

Przykładowo, statystyki aktywności tematów wprowadzą nowe elementy podglądu na listach, które wyświetlają pokrewne hashtagi i liczbę obserwujących, a także uwagi dotyczące tego, jakie aktywne wątki znajdować się będą w aplikacji.

Źródło: socialmediatoday.com

Szacowana będzie również dzienna liczba tweetów na danym kanale.

Źródło: socialmediatoday.com

Twitter chce udoskonalić też proces konfiguracji osi czasu dla nowych użytkowników, który przeprowadziłby ich przez szereg prostych kroków w celu doprecyzowania zainteresowań tak, by byli oni zaangażowani w konkretne tematy i listy.

Źródło: socialmediatoday

Sugerując się odpowiedziami osób, na każdym etapie proponowane byłyby profile, tematy i hashtagi do śledzenia. Twitter pracuje dodatkowo nad opcją „lokalizacji”, która pozwoliłaby użytkownikom nie tylko zaznaczyć, że są zainteresowani tweetami z regionu lub o nim, ale także które elementy tego obszaru są najbardziej dla nich ciekawe. Może to być dobry sposób na pozostawanie w kontakcie z lokalnymi rozmowami, a także odfiltrowywanie turystycznych zdjęć czy miejscowych postów marketingowych – tłumaczy źródło. (kd)

Źródło:

socialmediatoday.com, Twitter Previews Potential Enhancements for Lists and Topics, Including Activity Details and Location Sorting, Andrew Hutchinson, 2.01.2020
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin