Twitter rozbudowuje zasady bezpieczeństwa

dodano: 
20.12.2017
komentarzy: 
0

Twitter wprowadza rozwiązania, które mają zwalczać obraźliwe i propagujące nienawiść treści w serwisie. O nowych zasadach bezpieczeństwa portal poinformował na swoim blogu.

Zmiany te zostały zapowiedziane już w październiku 2017 roku, po tym jak tymczasowo zawieszono konto aktorki Rose McGowan, która w portalu opowiedziała o molestowaniu seksualnym, jakiego miał się wobec niej dopuścić producent Harvey Weinstein. Powodem miało być naruszenie zasad prywatności Twittera. W odpowiedzi na to działanie serwisu użytkownicy bojkotowali platformę.

Serwis wprowadza nowe zasady. Jak czytamy, groźby przemocy lub wyrządzenia krzywdy fizycznej, groźby śmierci czy życzenia choroby są naruszeniem regulaminu serwisu. Nowe reguły rozszerzają zakres niedopuszczalnych treści – nie będą akceptowane konta powiązane z organizacjami, które wykorzystują lub promują przemoc, grupy, które promują przemoc i kierują się zasadami niezgodnymi z polityką serwisu – zarówno na platformie, jak i poza nią. Dalej czytamy, że ten punkt nie dotyczy jednostek wojskowych lub rządowych.

Serwis nie będzie też akceptować treści, które chwalą przemoc lub jej sprawców. Jak wyjaśnia portal na blogu, mowa o dowolnym akcie przemocy, który mógłby zainspirować innych do powtórzenia go lub propagować inne tego typu czyny. Serwis podaje, że będzie wymagać usuwania tego rodzaju tweetów, a powtarzające się naruszenia będą skutkować zablokowaniem profilu.

Zgodnie z nowymi zasadami serwis będzie także kontrolować profile, które naruszają zasady albo stanowią zagrożenie dla innych użytkowników – m.in. ze względu na informacje w profilu, w tym ich nazwę użytkownika czy opis konta. Jak czytamy, jeśli konto zawiera treści nienawistne, groźby, informacje rasistowskie lub seksistowskie, zostanie zawieszone na stałe. Serwis ma w planie opracować narzędzia, dzięki którym będzie mógł wykrywać tego rodzaju konta, co uzupełni zgłoszenia od użytkowników.

Jak czytamy dalej, serwis będzie od teraz monitorować także obrazy i symbole związane z profilami użytkowników. Za niezgodne z polityką serwisu uznawane będą logotypy, symbole czy obrazy, które mają na celu promowanie wrogości i nienawiści oraz dyskryminujące (ze względu na rasę, płeć, religię, niepełnosprawność, orientację seksualną czy pochodzenie). Jeśli tego rodzaju treści pojawią się w zdjęciu profilowym lub w nagłówku, właściciel konta będzie musiał usunąć wszelkie naruszające zasady materiały.

Portal informuje, że cały czas pracuje nad ulepszeniem procedur odwoławczych dla zablokowanych i zawieszonych kont. (mb)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin