Twitter rozszerza testy tematycznych tagów w Spaces

dodano: 
28.09.2021
komentarzy: 
0

Twitter informuje o postępach w pracy nad tematycznymi tagami w Spaces – podaje socialmediatoday.com. Serwis po raz pierwszy wprowadził zmiany w przestrzeniach do rozmów audio na żywo w sierpniu 2021 roku. Obecne działania platformy mają na celu ulepszanie opcji, która pozwoli użytkownikom w łatwy sposób wyszukiwać interesujące treści.

Jak czytamy, tagi będzie można dodać podczas tworzenia przestrzeni – maksymalnie trzy w ramach jednej dyskusji audio. Twitter poinformował, że aktualnie opcja jest dostępna jedynie dla użytkowników Androida. Liczbę tematów do wyboru ograniczono na ten moment do dziesięciu.

Źródło: twitter.com/TwitterSpaces

Źródło wskazuje, że działania serwisu pozwolą maksymalizować zasięg usługi Spaces – osoby korzystające z Twittera będą mogły łatwiej znaleźć interesującą ich dyskusję na żywo. Obecnie rozmowy trwające w ramach Spaces są wyświetlane w górnej części widoku aplikacji. Dodatkowo niektórzy użytkownicy mają dostęp do zakładki dedykowanej przestrzeniom audio, w której pojawią się także informacje o tematach rozmów.

Dalej czytamy, że rozwiązania testowane przez platformę są istotne, by korzystający z serwisu mogli dołączać do tych rozmów na żywo, które znajdują się w kręgu ich zainteresowań – do tej dyskusje mogli wybierać jedynie na podstawie informacji o osobach, które biorą w nich udział.

Socialmediatoday.com dodaje, że Twitter mógłby rozwijać Spaces także za pomocą sugerowania użytkownikom przestrzeni dyskusji zgodnie z treściami obecnymi na ich profilach. Na ten moment serwis ulepsza jednak filtrowanie materiałów za pomocą tagów i zapowiada dalszy rozwój opisywanej funkcji. (ap)

Źródło:

socialmediatoday.com, Twitter Launches Live Test of Topics in Spaces to Improve Discovery, Andrew Hutchinson, 24.09.2021
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin