Twitter testuje nową etykietę przy wpisach

dodano: 
18.05.2022
komentarzy: 
0

Twitter testuje nową etykietę „Polubione przez autora”, która ma pojawić się, gdy profil publikujący tweet polubi daną odpowiedź – opisuje techcrunch.com. Jak czytamy, reporter z zespołu TechCrunch zauważył nową etykietę w aplikacji na Androidzie.

Rzecznik Twittera potwierdził źródłu, że platforma testuje różne etykiety, aby użytkownicy zyskali szerszy kontekst dotyczący wpisów, które widzą. Nie ujawnił jednak szczegółów – dowiadujemy się.

Z informacji źródła wynika, że gdy autor tweeta polubi odpowiedź, będzie to oznaczane plakietką widoczną zarówno dla osoby, która ją zamieściła, jak i dla innych przeglądających treści w serwisie. Jak czytamy, choć nie potwierdzono, czy etykieta jest testowana na całym świecie, źródło ma doniesienia o użytkownikach z kilku krajów, którzy ją zauważyli.

Czytamy także, że nowa etykieta jest podobna do plakietki na TikToku, która pojawia się, gdy twórca filmu polubi komentarz. Zdaniem źródła, nowa etykieta Twittera może być uciążliwa dla niektórych użytkowników – może odwracać uwagę od treści lub być postrzegana jako niepotrzebny dodatek do i tak zatłoczonego serwisu. Jak czytamy, rozwiązanie może też wydawać się zbędne, gdy etykieta będzie wyświetlana obok odpowiedzi, która ma tylko jedno polubienie. Z drugiej strony, jak pisze źródło, niektórzy użytkownicy mogą uznać etykiety za mile widziany dodatek, zwłaszcza jeśli chcą pokazać, że ich odpowiedź spodobał się znanemu użytkownikowi, np. celebrycie. Ponadto może być to też przydatne w sytuacjach, gdy pojawi się wiele odpowiedzi na tweet, a jego autor chce wyróżnić kilka z nich bez konieczności bezpośredniego odpowiadania na nie – czytamy dalej. Jak zauważa źródło, etykieta jest teraz testowana i nie wiadomo, czy Twitter udostępni ją wszystkim użytkownikom. (mb)

Źródło:

techcrunch.com, Twitter is testing a new “Liked by Author” label for tweets, 13.05.2022
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin