Twitter testuje nową kartę „Odkrywaj”

dodano: 
09.12.2021
komentarzy: 
0

8 grudnia 2021 roku Twitter ogłosił, że rozpoczął testy nowej karty „Odkrywaj”, która umożliwi wyświetlanie tweetów w trybie pełnoekranowym z możliwością przewijania w dół – informuje socialmediatoday.com. Nowy format do złudzenia przypomina sposób wyświetlania treści na TikToku i wpisuje się w obecny trend, za którym wszystkie inne platformy próbują nadążyć – ocenia źródło.

Źródło: socialmediatoday.com

Czytamy, że to, co wciąż wyróżnia TikToka na tle wszystkich innych podobnych do niego formatów dostępnych w innych serwisach, to algorytm, który w bardzo precyzyjny sposób potrafi dopasować treści do preferencji użytkowników. Nawet jeśli interfejs jest w stanie imitować aplikację TikTok, to o sukcesie i tak decydować będzie to, czy osoby korzystające z serwisu będą zaangażowane w materiały, które oglądają, i będą chciały przeglądać kolejne propozycje.

Dowiadujemy się, że obecnie nowy tryb wyświetlania jest dostępny tylko w niektórych krajach. Źródło przypuszcza, że głównym rynkiem, na kórym rozwiązanie będzie szczególnie promowane, mogą być Indie, ponieważ tam TikTok był niezwykle popularny, zanim został zablokowany. (as)

Źródło:

socialmediatoday.com, Twitter Tests New, TikTok-Like Full-Screen Display for Explore, Andrew Hutchinson, 8.12.2021
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin