.

Twitter testuje nowe sposoby rekomendacji

dodano: 
21.09.2022
komentarzy: 
0

20 września 2022 roku Twitter opublikował na swoim blogu tekst wyjaśniający sposoby wyświetlania rekomendowanych wpisów. Informuje też o nowych rozwiązaniach w tym zakresie.

Jak czytamy, platforma tłumaczy, że tego rodzaju treści mogą pojawiać się na osi czasu użytkownika oraz w określonych miejscach w karcie „Eksploruj”, a polecane materiały nie muszą pochodzić od osób i kont, które obserwuje użytkownik. 

Treści rekomendowane przez Twittera obejmują tematykę zainteresowań użytkownika, treści śledzonych w ostatnim czasie oraz konkretnych tweetów, na które zareagowano – czytamy. 

Jednym z narzędzi do śledzenia rekomendowanych wpisów jest ikona iskry, znajdująca się w prawym górnym rogu osi czasu użytkownika. Pozwala ona przełączać się między zakładką „Dla Ciebie”, na której można zobaczyć rekomendacje tematów i kont, których się nie obserwuje, a „Najnowsze”, gdzie znajdują się jedynie konta, które są obserwowane przez użytkownika.

Źródło: blog.twitter.com

Serwis zapewnia także, że liczy się ze zdaniem użytkowników na temat rekomendowanych treści, dlatego oferuje narzędzia do zarządzania rekomendacjami i informowania firmy, które polecenia są trafione, a które nie.

Aby poprawić jakość rekomendacji, Twitter wprowadza nowe rozwiązania, takie jak znak „X” w tweetach, dzięki któremu można łatwo usunąć dany materiał z osi czasu na stronie głównej i podzielić się z platformą swoją opinią na temat polecanego wpisu. Twitter testuje również nowe sposoby na wyraźne rozróżnienie kanału „Dla Ciebie”, który zawiera rekomendacje, a widokiem „Najnowsze”, który ich nie pokazuje. Serwis chce ułatwić przełączanie się między tymi kartami.

Źródło: blog.twitter.com

(zd)

Źródło:

blog.twitter.com, How recommendations help you discover more on Twitter, 21.09.2022
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin