Wybierz dowolny tekst i kliknij ikonę, aby posłuchać!
wtorek, 17 czerwca, 2025
Strona głównaAktualnościTwitter testuje opcję szyfrowania wiadomości?

Twitter testuje opcję szyfrowania wiadomości?

Jak podaje serwis mashable.com, wygląda na to, że Twitter testuje opcję szyfrowania bezpośrednich wiadomości w wersji aplikacji na systemy Android. Zauważyła to studentka Jane Manchun Wong – czytamy.

Źródło: twitter.com/wongmjane

Funkcja ta ma nosić nazwę „Secret conversation”, a szyfrowanie ma gwarantować użytkownikom, że wiadomości będą mogły zostać odczytane tylko przez nadawcę i odbiorcę, a nie przez firmę, która jest właścicielem platformy, czy przez inne osoby – informuje źródło.

Johnny Lieu, autor tekstu, powołuje się na portal techcrunch.com, który zauważył, że funkcja ta pojawia się ponad rok po tym, jak Edward Snowden poprosił Jacka Dorseya, CEO Twittera, o wprowadzenie zaszyfrowanych wiadomości na platformie. Szef serwisu odpowiedział wówczas, że przemyśli sprawę – czytamy.

Źródło: twitter.com/jack

W odpowiedzi na materiał serwisu techcrunch.com na temat nowej opcji Dorsey odpowiedział tweetem z emotikoną oznaczającą szept – czytamy dalej.

Źródło: twitter.com/jack

Rzecznik Twittera, który został poproszony o komentarz w tej sprawie przez mashable.com, odmówił jednak udzielania odpowiedzi. (pp)

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Wybierz i posłuchaj