Twitter testuje reakcje na tweety

dodano: 
10.09.2021
komentarzy: 
0

Twitter umożliwi użytkownikom reagowanie na wpisy za pomocą emoji – podaje socialmediatoday.com. Platforma testuje nową opcję w Turcji. Ma ona pozwolić korzystającym z serwisu na bardziej zróżnicowane odpowiadanie na zamieszczane treści.

Jak czytamy, funkcja ma być podobna do tych, które oferują Facebook czy LinkedIn. Po przyciśnięciu ikony serca, rozwinie się menu, które będzie zawierać cztery dodatkowe emoji. Umożliwi to użytkownikom przekazywanie bardziej precyzyjnej wiadomości zwrotnej co do danego wpisu. Twórcy i marki będą z kolei w stanie zebrać dokładniejsze informacje dotyczące reakcji odbiorców na publikowane materiały i dostosowywać do nich swoje strategie – zauważa źródło.

Źródło: twitter.com/TwitterTurkiye

Socialmediatoday.com podaje, że na każdym tweecie oprócz liczby reakcji, pojawią się też ich wizualne odpowiedniki – pozwoli to zobaczyć, jak na daną wiadomość odpowiadali pozostali użytkownicy serwisu. Może to służyć do tworzenia rankingów treści, a także do zwiększania zaangażowania. Źródło sugeruje jednak, że niektórzy korzystający z platformy mogą uznać nową opcję za zbędną.

Część użytkowników Twittera może z kolei naturalnie zacząć korzystać z rozwiązania, ponieważ podobny system reakcji jest im znany z innych serwisów. Ponadto sama platforma udostępniła funkcję odpowiedzi za pomocą emocji już wcześniej – w wiadomościach prywatnych.

Źródło przypomina, że trwające w Turcji testy są kolejnymi, w których serwis proponuje różne możliwości reagowania na pojawiające się treści. Twitter zapowiada dalszy rozwój opcji. (ap)

Źródło:

socialmediatoday.com, Twitter Launches Live Test of Tweet Reactions in Turkey, Andrew Hutchinson, 9.09.2021
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin