Twitter testuje tematyczne tagi w Spaces

dodano: 
16.08.2021
komentarzy: 
0

Twitter cały czas rozwija Spaces, czyli przestrzenie do rozmów audio na żywo. Obecnie testuje tagi, które mają ułatwić użytkownikom znajdowanie interesujących treści – opisuje socialmediatoday.com.

Jak czytamy, niebawem na Twitterze ma pojawić się osobna karta ze Spaces, a serwis rozwija możliwości odkrywania przestrzeni zgodnych z zainteresowaniami użytkowników. Gospodarze dyskusji w Spaces mają zyskać możliwość dodawania tagów tematycznych do rozmów, co zwiększy ich zasięg.

Źródło podaje, że podczas tworzenia przestrzeni gospodarze będą mogli dodać maksymalnie trzy tematy związane z dyskusją. Dzięki temu serwis będzie polecał te przestrzenie użytkownikom zainteresowanym wskazanymi tematami.

Źródło: twitter.com/Mr_DannySingh

Jak ocenia źródło, może to być kluczowe dla rozwoju Spaces, bo pozwoli na uporządkowanie materiałów. Czytamy bowiem, że w związku ze wzrostem popularności rozmów audio takich materiałów pojawia się bardzo dużo, przez co użytkownicy mogą mieć trudność z dotarciem do tych, które faktycznie ich interesują. Dowiadujemy się dalej, że właśnie za to niedawno skrytykowano aplikację Clubhouse, która otworzyła się dla wszystkich – miało to sprawić, że pojawiło się wiele pokojów, co niemal uniemożliwiło znalezienie odpowiednich dyskusji w serwisie.

Socialmediatoday.com zauważa, że Spaces na Twitterze są zagrożone tym samym. Mimo że będą musiały polegać na algorytmach, by wyróżnić najbardziej pasujące do każdego użytkownika rozmowy, to dodanie tematów może być kolejnym sposobem na filtrowanie treści. Czytamy również, że może to pomóc lepiej zapełnić kartę Spaces, która ma wkrótce pojawić się w aplikacji. (mb)

Źródło:

socialmediatoday.com, Twitter Tests New Topic Tags to Spaces to Improve Discovery, 14.08.2021
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin