Twitter testuje wprowadzenie oddzielnego okna z wiadomościami prywatnymi

dodano: 
28.05.2020
komentarzy: 
0

Twitter rozpoczął testy nowego okna czatu do prywatnych wiadomości w przeglądarkach – podaje socialmediatoday.com. Jak czytamy, aktualizacja wyświetla aktywne rozmowy w mniejszym oknie w prawym dolnym rogu ekranu, co przypomina prezentację konwersacji na Facebooku czy LinkedInie. Źródło powołuje się na obserwacje eksperta ds. mediów społecznościowych Matta Navarry i ekspertki Jane Manchun Wong.

Źródło: twitter.com/MattNavarra

Źródło: twitter.com/wongmjane

Socialmediatoday.com informuje, że nowa opcja może pomóc w prowadzeniu rozmów, sprawdzaniu różnych kanałów platformy podczas oczekiwania na odpowiedź czy w śledzeniu osi czasu. Czytamy, że jeśli na przykład użytkownik prowadzący konwersację zobaczy na tablicy nowy ciekawy tweet, dużo łatwiej będzie mu dodać taką treść do dyskusji i mieć dostęp zarówno do zauważonego tweeta, jak i prywatnej wiadomości w czacie.

Dalej czytamy, że Twitter, podobnie jak inne platformy, obserwuje coraz częstsze korzystanie z wiadomości bezpośrednich, ponieważ użytkownicy ograniczają swoją aktywność w zakresie publikowania postów publicznych. Źródło tłumaczy też, że nowe okna będzie można zamykać, więc mogą korzystać z nich te osoby, które będą z takiej opcji zadowolone.

Czytaj także: Twitterowe relacje będą testowane też we Włoszech

(kd)

Źródło:

socialmediatoday.com, Twitter Expands Test of Messenger-Like Chat Window for DMs, Andrew Hutchinson, 26.05.2020
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin