.

Twitter udostępnia pokoje do rozmów audio wszystkim użytkownikom

dodano: 
04.05.2021
komentarzy: 
0

Twitter daje dostęp do Spaces – przestrzeni do rozmów audio na żywo – wszystkim użytkownikom, którzy mają co najmniej 600 obserwujących. Dotyczy to zarówno osób korzystających z aplikacji w systemie iOS, jak i Android. Serwis zapowiada także nowe funkcje w ramach rozwiązania. O zmianach Twitter poinformował na swoim blogu.

Do tej pory Spaces były w trybie testowym, szczególnie na Androidzie – serwis zaczął sprawdzać rozwiązanie w tym systemie w marcu. Rozwój funkcji audio i udostępnienie jej użytkownikom Androida ma zapewne być odpowiedzią na aplikację Clubhouse, która zyskała niedawno popularność i która obecnie dostępna jest jedynie na iOS. Rozmowy audio na żywo pojawiły się na Twitterze w 2020 roku.

Czytaj także: Branża, media, inwestorzy, milionerzy i... Ashton Kutcher! Dlaczego warto rozważyć Clubhouse w strategii PR?

Jak wyjaśnia Twitter, możliwość tworzenia rozmów w Spaces została udostępniona wszystkim osobom z co najmniej 600 obserwującymi, bo „te konta prawdopodobnie będą miały dobre doświadczenia w prowadzeniu rozmów na żywo ze względu na swoich obecnych odbiorców”.

Serwis wyjaśnia, że zanim udostępni wszystkim możliwość tworzenia przestrzeni, chce dowiedzieć się, jak może dopracować rozwiązanie i ułatwić użytkownikom korzystanie ze Spaces. Twitter zapewnia, że Spaces mogą służyć zarówno do rozmów w małym, bliskim gronie, jak i do dużych dyskusji z tysiącami słuchaczy.

Jak działają Spaces? W aplikacji profil obserwowanej osoby, która zaczyna mówienie w Spaces lub jest w trakcie, wyświetli się na górze osi czasu w fioletowym okręgu.

Źródło: blog.twitter.com

Słuchacze w grupie mogą reagować za pomocą emotikonów, sprawdzać wszelkie przypięte tweety, śledzić podpisy, tweetować lub rozmawiać z grupą. Mogą także poprosić o możliwość zabrania głosu. Mówca poza możliwością wypowiedzi może przypiąć tweety do danej grupy, włączyć napisy oraz tweetować grupę, aby jego obserwatorzy mogli do niej dołączyć. Twórca grupy ma kontrolę nad tym, kto mówi, jakie są poruszane tematy i klimat dyskusji.

Źródło: blog.twitter.com

Twitter podkreśla, że duże znaczenie ma dla niego, by ludzie czuli się bezpiecznie podczas prowadzenia rozmów i uczestniczenia w nich. W związku z tym wprowadza mechanizmy kontroli dostępne dla gospodarzy i prelegentów. Przykładowo gospodarz może wyciszyć daną osobę lub odebrać jej głos albo całkowicie usunąć ją z grupy. Gospodarzy ma możliwość jednoczesnego wyciszania wszystkich mówiących, serwis udostępnił także nową stronę zarządzania, która ma ułatwić prowadzenie rozmów.  Każdy może z kolei zgłosić i zablokować inne osoby w przestrzeni albo zgłosić przestrzeń. Osoby, które dany użytkownik zablokował, nie mogą dołączyć do grupy, którą on prowadzi. Serwis powiadomi go także (przez etykiety i ostrzeżenia), jeśli ktoś, kogo zablokował, mówi w grupie, do której ta osoba dołącza.

Źródło: blog.twitter.com

W Spaces mają pojawić się także „miejsca biletowane”. Czytamy, że gospodarze dyskusji poświęcają czas i wysiłek, by stworzyć miejsce do rozmowy, rozrywki i nawiązywania relacji. Serwis chce opracować sposób, dzięki któremu prowadzący będą nagradzani za doświadczenia, które tworzą. Będą mogli otrzymać wsparcie finansowe, jednocześnie zapewniając słuchaczom wyłączny dostęp do rozmów, na których najbardziej im zależy. Twitter podaje, że ceny biletów i ich liczbę do sprzedania będą ustalać gospodarze. Czytamy, że prowadzący dyskusję otrzymają większość przychodów ze sprzedaży biletów, Twitter ma zatrzymywać „niewielką kwotę”.

Serwis chce także ułatwić śledzenie interesujących rozmówi i planowanie udziału w nich. Dlatego też pozwoli ustawiać przypomnienia o nadchodzących dyskusjach w Spaces. Co więcej, gospodarz będzie mógł natomiast wyznaczyć osobę, która wesprze go w prowadzeniu dyskusji, zarządzaniu prelegentami i uczestnikami. Twitter zapowiada także ulepszenie napisów na żywo – ma być możliwe ich wstrzymywanie, napisy mają być także dokładniejsze. (mb)

Źródło:

blog.twitter.com, Spaces is here, let’s chat, 03.05.2021/ Zdjęcie główne: blog.twitter.com
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin