.

Twitter uruchamia nowy proces zgłaszania nieprawdziwych informacji o COVID-19

dodano: 
19.08.2021
komentarzy: 
0

Twitter rozpoczyna testowanie nowej funkcji zgłaszania tweetów, które mogą zawierać mylące informacje na temat pandemii – informuje theverge.com. Opcja jest dostępna w wybranych krajach już od wtorku 17 sierpnia 2021 roku.

Czytamy, że zgłaszanie nieprawdziwych informacji ma wyglądać podobnie jak w przypadku powiadamiania o nękaniu czy innych szkodliwych treściach. W menu w prawym górnym rogu każdego tweeta będzie można zgłosić występowanie w poście mylących treści. Następnie użytkownik zostanie poproszony o wskazanie, czy wypowiedź ma charakter polityczny, medyczny, czy należy do innej kategorii. Zgłoszenia powiązane z tematem COVID-19 są ujęte właśnie w kategorii zdrowie.

Jak podaje źródło, na ten moment nie wszystkie informacje o mylących treściach zostaną sprawdzone przez Twittera, ponieważ narzędzie znajduje się w fazie testów. Platforma deklaruje jednak, że zebrane dane ułatwią rozwój wprowadzanej funkcji.

Dalej czytamy, że działania Twittera są powiązane ze stanowiskiem Białego Domu w sprawie dezinformacji. Według administracji Joe Bidena media społecznościowe powinny szukać nowych sposobów przeciwdziałania nieprawdziwym treściom.

Nowa funkcja jest dostępna od wtorku dla większości użytkowników w Stanach Zjednoczonych, Australii i Korei Południowej – dodaje źródło. Faza testów potrwa kilka miesięcy, później Twitter planuje rozszerzanie dostępności narzędzia. (ap)

Źródło:

theverge.com, Twitter launches new process for reporting COVID misinformation, Makena Kelly, 17.08.2021
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin