.

 

Twitter wprowadza nowe opcje w zakładce Społeczności

dodano: 
03.06.2022
komentarzy: 
0

Twitter dodaje nowe opcje w zakładce Społeczności – opisuje socialmediatoday.com.

Czytaj więcej: Twitter wprowadza społeczności.

Jak podaje portal, użytkownicy mają teraz możliwość sortowania treści w zakładce Społeczności według opcji „Dla Ciebie”, co spowoduje wyświetlenie najlepszych tweetów na podstawie algorytmu, lub „Najnowsze”, kiedy to najświeższe wpisy pojawią się na górze strony.

Źródło: twitter.com/HiCommunities/

Jak wyjaśnił Twitter, ustawienie jest unikalne dla każdej Społeczności i można je zmienić w dowolnym momencie, dając użytkownikom możliwość wyboru i dostosowania sposobu wyświetlania każdej ze swoich Społeczności osobno w zależności od ich preferencji – czytamy.

To może ułatwić angażowanie się w wybrane Społeczności, zwłaszcza w bardziej popularnych grupach, gdzie wyświetlone zostaną najbardziej odpowiednie tweety dla danego użytkownika – opisuje źródło.

Czytamy, że jak dotąd dopasowanie algorytmu Twittera nie miało zbyt dużego wpływu na personalizację treści. Pierwszeństwo, w kanałach porządkowanych przez algorytm, miały najpopularniejsze tweety lub wpisy osób, z którymi dany użytkownik komunikował się najczęściej – podaje portal.

Źródło zauważa, że personalizacja algorytmu jest kluczem do maksymalizacji zaangażowania użytkowników, a przykładem na to jest TikTok.

Jak czytamy, systemy Twittera są jeszcze dalekie od tego, a rekomendacje kont do obserwowania i tematów, nie pokrywają się z tym, co jest istotne dla większości użytkowników. Źródło zauważa, że serwis nie wykorzystał swojej pozycji jako kluczowego miejsca do dyskusji w czasie rzeczywistym.

Twitter ma lepszy dostęp do najpopularniejszych tematów rozmów internetowych w danym czasie niż jakakolwiek inna platforma, ale nigdy nie znalazł dobrego sposobu na wyświetlanie ich konkretnemu użytkownikowi – czytamy.

Portal zauważa, że Społeczności nie rozwijają się, ale Twitter uznał, że jest zadowolony z zainteresowania tą funkcją przez użytkowników. (bs)

Źródło:

socialmediatoday.com, Twitter Adds New Feed Sorting Options to Communities, Andrew Hutchinson, 02.06.2022
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin