Twitter wprowadza zmianę w opcji kontroli, kto może odpowiadać na wpis

dodano: 
16.07.2021
komentarzy: 
0

Twitter wprowadził aktualizację do funkcji pozwalającej użytkownikom określenie, kto może odpowiadać na ich wpis w serwisie – pisze socialmediatoday.com. Jak czytamy, to niewielka, lecz przydatna zmiana.

Czytaj też: Twitter wycofuje Fleets

Możliwość decydowania, kto może komentować tweet, pojawiła się w serwisie w sierpniu 2020 roku. Rozwiązanie wprowadzone wówczas przez Twittera umożliwiało użytkownikom wybór, kto będzie mógł odpowiadać na ich post, podczas jego tworzenia. Do dyspozycji są trzy warianty: wszyscy, osoby obserwowane przez użytkownika albo osoby wspomniane w tweecie.

Najnowsza zmiana polega na tym, że użytkownik będzie mógł zmienić te ustawienia także po publikacji wpisu. Do tej pory nie było takiej możliwości, pod wpisami mogły pojawiać się jednak niechciane odpowiedzi, a jedynym wyjściem użytkownika było usunięcie postu – czytamy. Teraz to się zmieni – podaje źródło. Kontrola odbiorców będzie działać także wstecz, co oznacza, że użytkownicy Twittera mogą zmienić te ustawienia dla każdego dodanego w przeszłości wpisu. Jak dalej czytamy, takie rozwiązanie może być przydatne w kontekście zdrowia psychicznego użytkowników, którzy będą mogli walczyć z niechcianą aktywnością. (mb)

Źródło:

socialmediatoday.com, Twitter Updates Reply Controls to Enable Changes in Who Can Reply After You've Tweeted, Andrew Hutchinson, 13.07.2021
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin