Twitter wycofuje Fleets

dodano: 
15.07.2021
komentarzy: 
0

Twitter wycofuje Fleets, czyli własną wersję relacji. Serwid doszedł do wniosku, że funkcja się nie sprawdziła. Jak poinformował Twitter na swoim blogu, relacje znikną z platformy 3 sierpnia 2021 roku.

Zainteresowanie Fleets nie spełniło oczekiwań Twittera. Wprowadzone niecały rok temu rozwiązanie, przypominające relacje z innych portali społecznościowych, miało służyć do dzielenia się ulotnymi myślami i zachęcić użytkowników do dyskusji na Twitterze. Jesienią 2020 roku dostęp do funkcji zyskali wszyscy użytkownicy. Okazało się jednak, że nie odnotowano spodziewanego wzrostu osób dołączających do rozmów we Fleets.

Źródło: twitter.com/twitter

Źródło: twitter.com/twittersupport

Portal zapowiada także, że eksperyment z Fleets nie pójdzie na marne. Jak czytamy na blogu Twittera, serwis zamierza zająć się tworzeniem innych sposobów zachęcenia ludzi do rozmowy i mówienia o tym, co dzieje się na świecie.

Twitter wyjaśnia, że Fleets powstały, by zaradzić obawom, które powstrzymywały część osób przed tweetowaniem. Okazało się jednak, że relacje są używane głównie przez osoby, które aktywnie komunikują się w serwisie, by promować tweety i rozmawiać bezpośrednio z innymi. Platforma będzie więc szukać innych sposobów, by powstrzymać obawy użytkowników przed wypowiadaniem się w serwisie. Czytamy m.in., że we Fleets popularne były zdjęcia i wideo, dlatego serwis przetestuje aktualizacje kamery i edytora zdjęć, by uwzględniał m.in. formatowanie teksu lub GIF-y.

Co więcej, na górze aktualności nadal będą widoczne Spaces, jeśli ktoś z obserwowanych prowadzi rozmowę audio na żywo lub jest jej gościem. (mb)

Źródło:

blog.twitter.com, Goodbye, Fleets, Ilya Brown, 14.07.2021
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin