Tyskie z Raczkiewicz Chenczke Consultants otwierają piąty stadion Euro

dodano: 
30.03.2012
komentarzy: 
0

Mecze Euro 2012 będą odbywać się na stadionach w Gdańsku, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu. Kompania Piwowarska w najnowszej kampanii teaserowej postanowiła dodać jeszcze jedną arenę, którą jest cała Polska. 29 marca w warszawskim hotelu Westin zainaugurowano jej drugi etap. Projekt „5 Stadion” powstaje przy współpracy z agencją Raczkiewicz Chenczke Consultants.

Jest to największa kampania wspierająca sprzedaż w historii marki Tyskie. Jej twarzami zostali trzej dawni piłkarze – Zbigniew Boniek, Louis Figo i Marco van Basten, obecni na spotkaniu. Jak zaznaczył Boniek w trakcie prezentacji, na propozycję współpracy z Kompanią Piwowarską przystał bardzo szybko. Były piłkarz Juventusu Turyn i AS Roma miał wolną rękę w doborze piłkarzy, z którymi chciałby współpracować przy kampanii. Jego wybór padł na van Bastena i Figo.

W trakcie spotkania, poza drugą odsłoną kampanii, zaprezentowano także raport „Chcemy kibicować”. Wynika z niego, że stadiony piłkarskie z aren dostępnych dla wszystkich stały się salonami przeznaczonymi dla gwiazd, polityków czy biznesmenów. Bywanie na meczach stało się wydarzeniem towarzysko-promocyjnym, natomiast sportowe emocje znalazły się na marginesie. Publiczność stadionowa stała się natomiast jedynie dodatkiem do produktu medialnego, jakim jest transmisja meczu. Dlatego miliony kibiców oglądają mecze poza stadionem – i to właśnie do nich skierowana jest akcja „5 Stadion”.

Kontaktami z mediami przy okazji spotkania w hotelu Westin zajęła się agencja Raczkiewicz Chenczke Consultants. Jak tłumaczy Tomasz Kanton, kierownik ds. PR-u marek Kompanii Piwowarskiej, obie firmy współpracowały już przy innych dużych akcjach promujących markę Tyskie. Kanton zapewnił także, że Kompania przygotowuje również działania promocyjne związane z olimpiadą w Londynie. Nie chce jednak zdradzać szczegółów. (ks)

komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin