Uber chce ułatwić dostęp do szczepień przeciw COVID-19. Oferuje umówienie wizyty w aplikacji

dodano: 
29.04.2021
komentarzy: 
0

Aplikacja mobilna do zamawiania transportu Uber i sieć aptek Walgreens w Stanach Zjednoczonych nawiązały współpracę, by ułatwić jak największej liczbie osób zaszczepienie się przeciw COVID-19 – podaje fortune.com. Jak czytamy, pasażerowie mogą korzystać z Ubera, aby umówić wizytę w placówce i zarezerwować przejazd do miejsca, w którym przyjmą swoją dawkę. Partnerstwo jest częścią większego programu, który uruchamia Uber pod nazwą Go Get.

Dowiadujemy się również, że użytkownicy będą mogli rezerwować samochody z innych wypożyczalni za pośrednictwem funkcji Uber Rent w aplikacji Uber. Wypożyczone auta zostaną dostarczone pod umówiony adres, np. miejsce zamieszkania użytkownika, a później zwrócone do wypożyczalni przez kierowcę Ubera, dzięki czemu „klienci nie będą musieli ich pobierać i odbierać”. Usługa początkowo będzie dostępna w Waszyngtonie, a później zostanie rozszerzona na cały kraj.

Kolejna opcja ma pozwolić na złożenie zamówienia na odbiór posiłków czy produktów z restauracji lub sklepów w pobliżu miejsca docelowego, umożliwiając zatrzymanie się i zabranie ich po drodze. Firma planuje też wprowadzić opcję składania zamówień u dwóch sprzedawców znajdujących się blisko siebie bez konieczności płacenia osobnej opłaty za dostawę każdego przedmiotu – czytamy.

Źródło przypomina, że na początku tego roku Uber zobowiązał się też do udzielenia 10 mln bezpłatnych lub zniżkowych przejazdów osobom potrzebującym i w trudnej sytuacji finansowej, które chciałyby zaszczepić się przeciw COVID-19.

Zobacz również: Klienci IKEA w Izraelu mogą zaszczepić się w sklepie

(kd)

Źródło:

fortune.com, You can now book your COVID-19 vaccine appointment through Uber, Chris Morris, 28.04.2021
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin