.

YouTube usprawnia proces publikacji

dodano: 
24.11.2021
komentarzy: 
0

YouTube ogłosił nowe rozwiązania dla osób publikujących materiały – przekazuje socialmediatoday.com. Wśród nich znalazły się opcja ponownego wykorzystania szczegółów użytych przy wstawianiu poprzednich filmów oraz analiza danych na urządzeniach mobilnych – czytamy.

Źródło wskazuje, że użytkownik będzie miał możliwość ponownego użycia informacji takich jak tytuł, opis, język, kategoria czy pozwolenie na wykorzystanie fragmentów materiału do tworzenia Shorts. Celem aktualizacji jest usprawnienie procesu publikacji. Opcje mogą być przydatne zwłaszcza dla tych, którzy wstawiają materiały regularnie, a w filmach podejmują zbliżone tematy – dzięki temu nie będą musieli wprowadzać za każdym razem tych samych informacji ręcznie.

Nową opcję można włączyć, wchodząc w sekcję „Szczegóły” i zaznaczając istotne elementy, które mają być ponownie wykorzystane – czytamy dalej. Źródło ocenia, że funkcja ta jest dość podobna do istniejącej już domyślnej opcji przesyłania filmów na YouTubie, której można użyć, aby zastosować te same ustawienia do każdego z klipów. Wprowadzona nowość zapewnia jednak większą kontrolę publikującemu, ponieważ może on dostosować wybory do każdego przesyłania.

Czytamy, że w YouTube Studio w aplikacji na urządzeniach mobilnych będzie można zobaczyć więcej analiz, które dotychczas były dostępne wyłącznie na komputerach. Użytkownicy otrzymają dostęp m.in. do danych na temat wyświetleń z ostatnich 28 dni, tygodniowych wyników skuteczności oraz statystyk. (as)

Źródło:

socialmediatoday.com, YouTube Adds Option to Reuse Details from Previous Videos to Streamline Uploads, New Mobile Analytics, Andrew Hutchinson, 23.11.2021
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin