Urzędy nie podejmują własnych inicjatyw CSR

dodano: 
15.06.2011
komentarzy: 
0

Spośród dwunastu urzędów wojewódzkich, dziewięć deklaruje realizowanie praktyk, które można uznać za działania odpowiedzialne społecznie – wynika z raportu opublikowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

Raport przygotowany przez CSRinfo prezentuje praktyki społecznej odpowiedzialności w urzędach wojewódzkich. Urzędy zostały poproszone o prezentację działań w sześciu obszarach: klienci, pracownicy, środowisko, partnerzy/dostawcy, społeczność lokalna i praktyki zarządzania. Z raportu wynika, że mają one trudności z podjęciem własnych inicjatyw CSR – aż sześć urzędów (podlaski, mazowiecki, podkarpacki, łódzki, dolnośląski i małopolski) nie udzieliło na nie żadnej odpowiedzi. Plus jest taki, że mają jednak świadomość, iż kontakt z klientem jest obszarem, który wymaga najsprawniejszych procedur i odpowiedzialnych działań. W związku z tym większość z nich oferuje liczne udogodnienia: systemy informatyczne typu platforma E-urząd, punkty obsługi klienta, strony internetowe, infomaty czy poradniki klienta. Urzędy coraz częściej dostosowują też budynki do potrzeb niepełnosprawnych.

Jeżeli chodzi o drugą grupę interesariuszy – pracowników, urzędy znacznie usprawniły politykę personalną, wprowadzając jasne zasady zatrudniania, wynagradzania, oceny i awansu, terminową wypłatę wynagrodzenia i możliwość rozwoju zawodowego. Działania dotyczące środowiska naturalnego oscylują, jak czytamy w raporcie, wokół dwóch zagadnień – zastosowania ekologicznych rozwiązań w urzędzie oraz promocji świadomości ekologicznej. W kwestii współpracy z dostawcami istotna wydaje się tylko jedna sprawa - terminowe regulowanie zobowiązań. Natomiast najczęściej wymienianym działaniem w ramach obszaru „społeczność” było obejmowanie patronatem wojewody akcji charytatywnych i edukacyjnych, kampanii społecznych i wydarzeń artystycznych.  (es)

link do raportu

komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin