.

Użytkownicy TikToka zepsuli wiec Donalda Trumpa. Teraz celem internautów został Andrzej Duda

dodano: 
22.06.2020
komentarzy: 
0

Użytkownicy TikToka i fani k-popu postanowili wspólnie zepsuć niedawny wiec prezydenta USA, Donalda Trumpa, ponieważ nie zgadzają się z głoszonymi przez niego poglądami. Teraz TikTokerzy jednoczą się przeciwko słowom polskiego prezydenta, Andrzeja Dudy.

Jak podaje engadget.com, 20 czerwca 2020 roku w Tulsa odbył się wiec Donalda Trumpa, na którym pojawiło się mniej osób niż zarejestrowanych biletów. Okazało się, że stoją za tym użytkownicy TikToka i młodzi fani k-popu, którzy pobrali ogromną liczbę bezpłatnych wejściówek, aby sztucznie zwiększyć oczekiwania uczestników spotkania Trumpa i ich rozczarować – czytamy.

Źródło zwraca uwagę, że nie wiadomo jaki ostateczny wpływ miały wysiłki internautów, ponieważ to pandemia koronawirusa mogła spowodować pozostanie ludzi w domach. Czytamy jednak, że kierownik kampanii Donalda Trumpa, Brad Pascale, chwalił się przed wiecem ponad milionem zgłoszeń.

Teraz internauci postanowili skupić się na działaniach Andrzeja Dudy. TikToker pod pseudoniem @alphabetmafia opublikował krótki film, w którym namawia innych do zalania falą komentarzy instagramowe konto polskiego prezydenta. Powodem były ostatnie wypowiedzi Dudy na temat „ideologii LGBT”.

Czytaj więcej: Zagraniczne media piszą o słowach Andrzeja Dudy na temat „ideologii LGBT”. Prezydent odpowiada

21 czerwca 2020 roku TikToker opublikował kolejne filmy dotyczące Andrzeja Dudy – tym razem z komentarzami, jakie pojawiły się na Instagramie prezydenta. Wpisy to tzw „Fairy comments”, czyli popularne w ostatnim czasie na TikToku komentarze, które zaczynają się „uroczo” i opatrzone są miłymi, „słodkimi” emoji – takimi jak wróżka, tęcza, motyl czy serca – a kończą się nagłym niemiłym lub sarkastycznym stwierdzeniem.

Jak wynika ze screenów publikowanych m.in. przez @alphabetmafia oraz polskich blogerów – Wojciecha Kardysia z Netomanii i Anny Kęski z Aniamaluje – komentarzy pod postami Andrzeja Dudy pojawiło się wiele. W facebookowym poście z 21 czerwca 2020 roku Wojciech Kardyś poinformował, że pod ostatnim zdjęciem polskiego prezydenta jest już ponad 2300 wpisów.

screen

Źródło: tiktok.com/alphabetmafia

screen

screen

screen

Źródło: twitter.com/Aniamaluje

sceen

screen

screen

Źródło: facebook.com/Netomania

W czasie publikacji tekstu na PRoto.pl komentarze na profilu Andrzeja Dudy na Instagramie są już wyłączone. (ak)

Zdjęcie główne: By Krzysztof Sitkowski – Kancelaria Prezydenta RP [CC BY-SA 4.0] via Wikimedia Commons

Źródło:

własne/ engadget.com, TikTok users and K-pop fans say they wrecked Trump's Tulsa rally, Jon Fingas, 21.06.2020
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin