.

W Moskwie otworzyła się kawiarnia na wzór Starbucksa

dodano: 
19.08.2022
komentarzy: 
0

Po tym, jak Starbucks zamknął swoje kawiarnie w Rosji w związku z atakiem tego kraju na Ukrainę, w Moskwie otwarto Stars Coffee – czytamy na cbsnews.com. 

Jak donosi źródło, nie tylko nazwa kawiarni jest podobna do jej pierwowzoru. W logo również pojawia się syrena z rozwianymi włosami i enigmatycznym uśmiechem, jednak zamiast korony ma na głowie rosyjskie nakrycie głowy, zwane kokoshnikiem. W menu kawiarni podobno znajdują się pozycje znane klientom Starbucksa.

Pomysł zrodził się po wykupieniu przez restauratora i artystę rapowego aktywów Starbucksa. Na czwartkowej konferencji prasowej zapowiedzieli oni, że ponownie otworzą wszystkie dawne lokale Starbucks pod nową nazwą, a nawet rozszerzą działalność. Od momentu wejścia do Rosji w 2007 roku amerykańska firma rozwinęła swoją działalność do około 130 sklepów. Sklepy były własnością i były prowadzone przez franczyzobiorcę, Alshaya Group z Kuwejtu – czytamy. 

„Teraz sytuacja gospodarcza jest trudna, ale to jest czas szansy. Przez ostatnie cztery miesiące bardzo aktywnie przyglądaliśmy się wychodzeniu firm za przykładem Starbucksa. Jest jeszcze kilka podobnych przykładów, ale nie możemy jeszcze o nich mówić” – powiedział państwowej agencji informacyjnej Tass Oleg Eskindarov, prezes holdingu, który uczestniczył w transakcji ze Starbucksem.

Starbucks jak na razie nie skomentował powstania Stars Coffee w Rosji. (zd)

Źródło głównego zdjęcia: cbsnews.com/Stars Coffee: Starbucks successor opening in Russia

Źródło:

cbsnews.com, Stars Coffee: Starbucks successor opening in Russia, 18.08.2022
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin