WhatsApp aktualizuje zasady, by zintegrować się z innymi aplikacjami z rodziny Facebooka

dodano: 
11.01.2021
komentarzy: 
0

WhatsApp aktualizuje politykę prywatności – podaje socialmediatoday.com. Czytamy, że zmiany są kolejnym krokiem w stronę integracji aplikacji z rodziny Facebooka. Dzięki temu w przyszłości użytkownicy będą mogli przesyłać wiadomości między Instagramem, Messengerem i WhatsAppem bez konieczności pobierania każdej aplikacji przez uczestników konwersacji – wskazuje źródło.

Czytaj także: Facebook rozpoczął integrację wiadomości na Instagramie i Messengerze

Jak czytamy, użytkownicy WhatsAppa otrzymali powiadomienie o aktualizacji „warunków i polityki prywatności”, która ma wejść w życie 8 lutego 2021 roku. Źródło przywołuje doniesienia portalu xda-evelopers.com, z których wynika, że zaakceptowanie nowych zasad będzie konieczne do dalszego korzystania z aplikacji.

Aktualizacja dotyczy w szczególności informacji, które będą mogły być udostępniane pozostałym aplikacjom Facebooka – wskazuje źródło. Chodzi o dane takie jak numer telefonu, adres IP czy interakcje z innymi użytkownikami, w tym firmami. Dodatkowo zmiany mają umożliwić połączenie konta z Facebook Pay, dzięki czemu w WhatsAppie będzie można płacić za zakupy – czytamy dalej.

Źródło zwraca uwagę, że integracja aplikacji Facebooka ma sens z punktu widzenia użytkownika. Działania te postrzegane są jednak jako kontrowersyjne ze względu na fakt, że dzięki nim trudniej będzie rozbić firmę, wokół której od miesiąca prowadzone jest postępowanie prawne – czytamy. Jak informowaliśmy na PRoto.pl, w grudniu 2020 roku rząd Stanów Zjednoczonych pozwał Facebooka za „nielegalną władzę monopolistyczną” oraz „bezprawny plan” serwisu na zduszenie konkurencji.

Czytaj więcej: Rząd USA chce, by Facebook sprzedał Instagrama i WhatsAppa

W ramach prowadzonych działań rząd USA chce m.in., aby Facebook sprzedał Instagrama i WhatsAppa. Jeśli jednak serwis społecznościowy zintegruje wszystkie swoje aplikacje i nie będzie sposobu na ich oddzielne funkcjonowanie, być może uda mu się uniknąć przymusowej sprzedaży – wskazuje socialmediatoday.com.

Źródło podkreśla jednak, że wprowadzane zmiany nie będą dotyczyć użytkowników w Europie. (ak)

Źródło:

socialmediatoday.com, WhatsApp Updates Privacy Policy, Paving the Way for the Integration of Facebook's Messaging Apps, Andrew Hutchinson, 06.01.2021
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin