.

 

WhatsApp pozwoli przesłuchać wiadomość głosową przed wysłaniem

dodano: 
15.12.2021
komentarzy: 
0

WhatsApp zdecydował się dodać możliwość przesłuchiwania wiadomości przed ich wysłaniem, dzięki czemu użytkownik może upewnić się, czy powiedział to, co chciał powiedzieć – pisze socialmediatoday.com. „To prosty, ale bardzo przydatny dodatek” – komentuje źródło.

Wiadomości głosowe są szczególnie popularne w Indiach, gdzie mówi się wieloma językami, a także nie każdy potrafi czytać i pisać w poszczególnych dialektach, dlatego dużo łatwiej jest porozumiewać się za pośrednictwem krótkich nagrań – czytamy.

Źródło przypuszcza, że praca Mety nad doskonaleniem funkcji głosowych może być spowodowana m.in. sukcesem, jaki na rynku indyjskim odnosi Clubhouse. WhatsApp jest najczęściej używaną aplikacją do przesyłania wiadomości w tym regionie i prawdopodobnie nie chce stracić pozycji lidera, dlatego planuje maksymalizować użyteczność tej aplikacji dla jej mieszkańców.

Funkcja może być przydatna również dla użytkowników z innych części świata i pozwoli m.in. upewnić się, czy treść, którą użytkownik udostępnia, jest jasna, zgodna z założeniem i nie pozostawia miejsca na błędną interpretację. (as)

Źródło:

socialmediatoday.com, WhatsApp Adds New option to Preview Voice Messages Before You Send Them, Andrew Hutchinson, 14.12.2021
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin